آخرین اخبار

سهم ارزان ترین محصول شرکت کیاموتورز از بازار ایران چقدر است؟

خودرو پیکانتو مدل ۲۰۱۶ ارزان ترین محصول شرکت کیا موتورز این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در این گزارش به بررسی آمار واردات آن می پردازیم.

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان شرکت کیا موتورز در بین برندهای بین المللی خودروهای لوکس یکی از عمده صادرکنندگان خودرو به ایران است که در داخل کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

در بین سواری های میلیاردی که این روزها در سطح کشور مورد استفاده لوکس سواران قرار می‌گیرد؛ خودروی با کیفیت و ارزان قیمت ترین محصول کیا موتور که در ایران موجود است توجه ما را به خود جلب کرد  و به سراغ بررسی آمار واردات پیکانتو مدل 2016 رفته ایم.

طبق آمار گمرک در آبان ماه سال جاری 101 دستگاه خودرو پیکانتو مدل 2016 به ارزش دلاری  1,101,294و ارزش ریالی 36,319,220,294 وارد کشور شده است.

لازم به ذکر است که این خودرو قبل از ترخیص گمرک قیمتی معادل34  میلیون و 500 تا 36 میلیون دارد  ولی هزینه خرید این خودرو در بازار داخلی با احتساب عوارض ورود به کشور،  76 میلیون و 500 هزارتومان می رسد.

بررسی مشخصات فنی پیکانتو مدل 2016 :

موتور پیکانتو به خصوص در مسیرهای کوتاه شهری عملکرد مناسبی دارد و همچنین با توجه به وزن 994 کیلوگرمی از چابکی خاصی بهره مند است.

اگر تجربه رانندگی با خودروهای کوچک شهری را داشته باشید بیشتر از رانندگی با پیکانتو لذت میبرید و کافی است پدال گاز را فشار دهید تا سریع شتاب بگیرد و پدال ترمز را فشار دهید تا به نرمی متوقف شود.

گیربکس اتوماتیک چهار سرعته را شاید بتوان یکی از نقاط منفی آن برشمرد و اگر یک دنده دیگر به آن افزوده میشد از چابکی و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار بود.

پیکانتو بر روی چرخ هایی با رینگ 14 اینچی سوار بوده و از تعلیق بسیار خشکی برخوردار است و این ویژگی موجب می‌شود در طول مسیر تمام ناهمواری های سطح جاده را احساس کنید که قطعا در کاهش میزان راحتی شما تاثیرگذار خواهد بود.

این خودرو  از یک مخزن سوخت 35 لیتری برخوردار است و مصرف سوخت ترکیبی آن طبق اعلام شرکت سازنده 5٫3 لیتر در صد کیلومتر بوده که این هم در حدود متوسط خودروهای میکرو است.

چیزی که در آزمایشات بدست آمد عدد 7 لیتر در 100 کیلومتر بود که برای چنین اتومبیل کوچکی رقم بالایی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *