آخرین اخبار

این خودرو دوربین سلفی دارد+تصویر

یک شرکت خودروسازی طرح اولیه خودرویی با فناوری شناسایی صورت و صوت را در نمایشگاه محصولات الکترونیک CES رونمایی خواهد کرد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر ، در آینده صنعت خودروسازی اهمیت سرعت خودرو در حال کاهش است و بیشتر به راحت بودن سرنشینان و از آن مهم تر سرگرمی آنان بها داده می شود. درهمین راستا شرکت «فیات کرایسلر» طرح اولیه مینی ون خود به نام «پرتال» را در نمایشگاه CES  رونمایی می کند. این خودروی الکتریکی  مجهز به فناوری شناسایی صورت و صوت است.

ces1

طرح اولیه این مین ون دارای سه ردیف صندلی است و درها به طور کشویی به جلو یا عقب حرکت می کنند. این خودرو یک دوربین سلفی دارد. در کنار آن مجهز به سیستمی است که پس از جمع آوری اطلاعات سرنشینان مسیر سفر را برنامه ریزی می کند  و مسافرانی که در عقب نشسته اند را تشویق می کند تا درباره این سفر در شبکه های اجتماعی پستی بنویسند.

همچنین اگر راننده و فردی که در ردیف آخر خودرو نشسته، نتوانند صدای یکدیگر را بشنوند می توانند با استفاده از سیستم مخابره داخل خودرو با یکدیگر گفتگو کنند.

 ces2

از سوی دیگر مینی ون پرتال می تواند 250 مایل را با باتری کاملا شارژ حرکت کند. همچنین  قابلیت شارژ سریع را دارد و  پس از 15 دقیقه شارژ، خودرو می تواند مسافت 150 مایل را طی کند.

ces3

در کنار این موارد این خودرو با تکیه برحسگرهای لیدار، رادار، اولتراسونیک و دوربین می تواند به حالت نیمه خودکار نیز حرکت کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *