آخرین اخبار

رقابت تندر90 فیس لیفت با رقبا آغاز می شود

tondar90-facelift

وقتی که ساندرو به بازار ایران آمد، شاهد بودیم که به واسطه پشتوانه تندر۹۰ و از طرفی ظاهر بهتر فروش خوبی را تجربه کرد و توانست گاهی گوی سبقت را از تندر۹۰ اتوماتیک ایران خودرو برباید.

حال با عرضه تندر۹۰ فیس لیفت تا آخر سال ۹۵، احتمال داده می شود که استقبال به سمت این سدان شناخته شده در ایران بیاید و بتواند تا حدی فروش ساندرو و ساندرو استپ وی را در تحت تاثیر قرار دهد. این روزها کیفیت تولید تندر۹۰ در ایران بالاتر از پارس خودرو گزارش می شود و همین مسئله می تواند تا حد زیادی این اطمینان را به مشتریان بدهد که در بحث مونتاژ، سوار بر خودرویی با کیفیتتر می شوند. از نظر ابعاد و اندازه تندر۹۰ فیس لیفت نسبت به قبل تغییری نکرده است و فضای صندوق آن می تواند برای خانواده های اهل سفر مناسب و کاربردی باشد. وقتی به طراحی این خودرو نگاه می کنیم، آنچنان نسبت به قبل تغییر نکرده است، ولی انجام برخی اصلاحات باعث شده تا تندر۹۰ فیس لیفت جذابیتی هم تراز با ساندرو و ساندرو استپ وی به دست آورد.

جلو پنجره این خودرو به ساندرو شبیه شده و سپرهای هم رنگ با طرح جدید، به نسبت زیبایی خوبی را به این خودرو اقتصادی داده است. در بخش عقب خودرو هم درب صندوق و چراغ ها به همراه سپر تغییر کرده اند و طرح کرومی روی صندوق جذابیت بصری به نسبت خوبی را ایجاده کرده است. وقتی به کابین خودرو نگاه می کنید، طرحی مشابه با رنو ساندرو و داستر فاز اول را می بینید که به مراتب بهتر از تندر۹۰ قبلی است. پیشرانه این خودرو مانند قبل بوده و تنها به صورت نرم افزاری به روزرسانی شده است. قیمت رقابتی تندر۹۰ فیس لیفت می تواند به راحتی بازار ساندرو و ساندرو اسپت وی را تهدید کند. زیرا این خودرو به مراتب برای یک خانواده مناسبتر بوده و طبق بررسی های ISQI، ایران خودرو با کیفیت بیشتری خودروهای رنو را مونتاژ می کند. شیوه قیمت گذاری جدید این شرکت در سال ۹۵، باعث شده تا سهم خوبی از بازار به دست ایران خودرو بیافتد.

پیش بینی می شود با درنظر گیری بهایی کمتر از ۵۰ میلیون تومان برای تندر۹۰ فاز۲ (فیس لیفت) این خودرو فروش بالایی را در بازار ایران داشته باشد. البته باید گفت که این خودرو در سال ۲۰۰۹ توسط رنو- داچیا فیس لیفت شده و به عبارت ساده با تاخیر ۸ ساله به بازار ایران آمده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *