آخرین اخبار

تویوتا پریوس در خیابان های ایران جولان می دهد

toyota prius-5

چند وقت پيش كه تويوتا پريوس توسط ايرتويا وارد بازار ايران شد كمتر كسى فكرش را مى كرد تا اين خودرو بتواند سهم خوبى از بازار بگيرد. اين خودرو با جديدترين نسل خود به بازار آمده است. امروز شاهد شماره گذارى و تردد آن در جاده هاى كشور هستيم. از نظر طراحى اين ژاپنى نمى تواند با خودروهاى كره اى رقابت كند ولى در بحث كيفيت، آلايندگى و امكانات رفاهى تاب رقابت با هر خودروى رقيبى را دارد.

اين خودرو به ٧ كيسه هوا و رادار نقطه كور مجهز است كه پريوس را در بحث ايمنى از رقبا جلو مى اندازد. همچنين سيستم صوتى JBL، سيستم تهويه اتوماتيك، كنترل كشش و پايدارى، سنسور نور و بخار شيشه، شارژ بدون سيم تلفن، آينه هاى تاشوى برقى، استارت دكمه اى و… مجهز است كه تا حد زيادى جو رقابت پريوس را با كره اى هاى بازار ثابت نگه مى دارد. ويژگى اصلى كه باعث برترى اين خودروى هيبريدى نسبت به ساير رقباى بنزينى مى شود، مصرف سوخت ٣.٦ ليترى آن به لطف حضور موتور الكتريكى در كنار موتور بنزينى است.

جالب است بدانيد پريوس جزو خودروهايى محسوب مى شود كه طرح زوج و فرد و طرح مركزى ترافيك شامل آن نمى شود. همچنين تركيب موتور ١.٨ ليترى بنزينى، موتور الكتريكى و گيربكس ECVT باعث شده تا اين سدان كم مصرف شتاب صفر تا صد كيلومتر بر ساعت را در كمتر از ١٠ ثانيه ثبت كند. اين روز ها تويوتا پريوس در سه تيپ وارد بازار مى شود كه قيمتى بين ١٤٢ تا ١٥٢ ميليون تومان در بازار آزاد دارد.

در چند روز گذشته تردد اين خودرو ها در نسخه هاى مختلف در تهران زياد شده است و شايد افزايش حضور پريوس نشان دهد كه بازار ايران به يك خودروى هيبريدى ژاپنى ١٥٠ ميليون تومانى اعتماد كرده است. برخى شنيده ها حاكى از آن است كه به زودى تويوتا پريوس نسل جديد وارد ناوگان تاكسيرانى مى شود. البته كه تا به امروز محبوبيت پريوس باعث نشده تا معادله حضور كره اى ها در بازار ايران برهم بريزد. درصورتى كه خريداران و مشتريان به درستى خدمات پس از فروش و تامين قطعات خودروهاى هيبريدى اطمينان حاصل كنند، مى توان انتظار داشت تا ٢ سال آينده سهم مهمى از بازار خودروهاى وارداتى با فناورى هيبريدى به بازار ايران عرضه شود.

اسب بخار

شرایط فروش نقدی و اقساطی تویوتا پریوس تیپ B ،A و C از سوی ایرتویا اعلام شد/ جدول آبان95

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *