آخرین اخبار

5 خودروی دوست داشتنی با گیربکس دستی/ تصاویر

خبرهای مربوط به آلفارومئو جیولیا که در آمریکا تنها با گیربکس اتوماتیک در دسترس خواهد بود باعث شده تا بیش از پیش به یاد کم‌رنگ‌تر شدن گیربکس‌های دستی در بازار بیفتیم.

یک‌چیز خاص درباره‌ی عوض کردن دنده با دست وجود دارد که گیربکس‌های اتوماتیک چند کلاچه از تکرار آن عاجزند. گیربکس دستی نهایت درگیری راننده در سواری خودرو است.

خوشبختانه هنوز هم برخی از خودروهای جذاب وجود دارند که با گیربکس دستی نیز فروخته می‌شوند. در لیست پیش رو(بدون هیچ‌گونه رتبه‌بندی و یا امتیاز خاص) خودروهای موردنظر را باهم مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

فورد فوکوس RS

ford-focus-rsفورد فوکوس RS
نه‌تنها یکی از جذاب‌ترین هاچبک های فورد با گیربکس دستی در دسترس است بلکه این گیربکس تنها گزینه‌ای است که باید انتخاب کنید؛ و با تمام احترامی که برای فولکس‌واگن گلف R و گیربکس DSG آن قائلیم اما باید گفت که فوکوس RS با گیربکس دستی چیز دیگری است.


مزدا MX-5 میاتا
mazda-mx5-miataمزدا MX-5 میاتا
زمان زیادی است که میاتا را مترادف با هیجان رانندگی می‌دانند و گیربکس دستی این خودرو نقش بزرگی را ایفا می‌کند. راندن خودروی دو نفره ی کوچک به همراه سه پدال زیر پا تجربه‌ی رانندگی بسیار لذت بخشی خواهد بود. این جزئی از سنت‌های میاتا است.


تویوتا تاکوما

toyota-takoma
بله تاکوما یک خودروی سواری نیست اما هنوز هم با سه پدال در دسترس است. این خودرو پیکاپ تراکی پیشرو در بازار بوده و شهرت آن به خاطر کاربری آسان است. البته همین‌جا باید یادی بکنیم از پیکاپ های رم 2500 و 3500 که با گیربکس 6 سرعته ی دستی عرضه می‌شوند.


شورولت کوروت

chevrolet-covrovet
هیچ‌کسی مهندسان شورولت را به خاطر حذف گیربکس دستی کوروت سرزنش نخواهد کرد اما باید به خاطر وجود گیربکس دستی 7 سرعته حتی در نسخه‌ی Z06 از آن‌ها تشکر ویژه کرد.


ب‌ام‌و M3

bmw-m3
بله M4 کوپه می‌توانست با توجه به جفت بودن همان پیشرانه و گیربکس در این لیست جای بگیرد اما گیربکس دستی در یک سدان اسپورت حس بیشتری داشته و فوق العاده است.

پدال

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *