آخرین اخبار

تحویل ساندرو به تاخیر افتاد

ساندرو

این روزها برخی مشتریان پارس خودرو می گویند که این شرکت در تحویل رنو ساندرو تاخیر دارد. گاهی این تاخیرها به ۴ ماه هم می رسد و باعث شده تا برخی از خریداران این خودرو ناراضی باشند. رنو ساندرو به عنوان یک هاچبک با کیفیت و خودرویی کم استهلاک در بازار ایران مورد استقبال واقع شده و باعث شده تا همیشه صف فروش این خودرو تکمیل باشد.

با نگاهی ساده به این وضعیت می توان به نکته ای جالب رسید و آن این است که هنوز مشتریان زیادی برای داشتن خودرویی به نسبت با کیفیت، همچنان سختی های قدیمی را تحمل می کنند. آمار فروش و تولید ساندرو نشان می دهد که تا به امروز این خودرو نسبت به سایر چینی های هم رده (در بازه قیمتی) فروش به مراتب بهتری داشته است و استقبال عمومی ببشتری را به دنبال دارد. تعبیر ساده این استقبال خبری مهم را به دنبال دارد. آن خبر به ما می گوید که بخش بیشتر خریداران خودروهای ۵۰ میلیون تومانی همچنان به خودروهایی با اصالت غیر چینی اعتماد دارند، حتی اگر به عنوان خودرویی از رده خارج در بازار جهانی شناخته شود.

برخی کارشناسان بازار به این نکته اشاره می کنند که ورود پژو ۲۰۷i (یا همان +۲۰۶) با امکانات و فیس لیفت جدید می تواند تا حد قابل توجهی استقبال از ساندرو را کم کند. البته که ۲۰۷i قرار است با گیربکس پنج دنده دستی وارد بازار شود و طبیعی است که رقابت خود را با نسخه دنده ای ساندرو آغاز می کند. ولی اگر ایران خودرو به فکر مونتاژ نسخه اتوماتیک این خودرو بیافتد، احتمال آن زیاد است که بخش عمده ای از خریداران رنو ساندرو اتوماتیک به سمت ۲۰۷i فیس لیفت با گیربکس اتوماتیک بیایند. طراحی و آپشن جز معیارهای اصلی بیشتر مشتریان ایرانی به حساب می آید و پژو می تواند در این رقابت پیروز میدان باشد.

اسب بخار

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. مردمی که برای ماشین زشت و قدیمی برن تو صف حقشونه که اینجوری رکب بخورند. کاش میفهمیدن مردم در وقتی که به ماشینای از رده خارج راضی باشند ماشین خوب گیرشون نمیاد

  2. رنو هم خوب شناخته ایرانیارو… مثل از 90 که از رده خارج شده بود آورد ایران فروخت چندبرابر قیمت ….ساندرو هم با همون تکنیک انداخت به مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *