آخرین اخبار

هیوندای توسان TL تک دیفرانسیل چقدر ارزش خرید دارد؟

hundai-tucson-2wd-2016-1

چندی پیش به این نکته اشاره کردیم که به تازگی تعداد قابل توجهی هیوندای توسان TL تک دیفرانسیل به بازار آمده است و قیمتی بین ۱۵۸ الی ۱۶۵ میلیون تومان دارد. حال در این بخش به این مسئله می پردازیم که آیا واقعا این خودرو ارزش خرید در بازار را دارد؟

اگر به خاطر داشته باشید، هیوندای سانتافه در سال ۲۰۱۴ به بازار ایران آمد و نسخه های فول دو دیفرانسیل آن فروش خوبی را تجربه کرد. بعد از چند ماه تعداد قابل توجهی نسخه های تک دیفرانسیل این خودرو وارد بازار شد و از آنجایی که سانتافه فول فروش خوبی را داشت، بسیاری از خریداران به سمت نسخه تک دیفرانسیل حرکت کردند. در اصل بسیاری سانتافه تک دیفرانسیل کم آپشن را تنها به خاطر ظاهر می خریدند و بسیاری از مردم از بیرون فکر می کردند که مالک خودرو حدود ۱۸۰ میلیون تومان هزینه کرده است. ولی کمتر کسی متوجه این مسئله می شد که نهایتا سانتافه تک دیفرانسیل قیمتی کمتر از ۱۴۵ میلیون تومان در بازار دارد. حال که سانتافه سواری عده ای با نسخه های کم آپشن و تک دیفرانسیل تمام شده است، شاهد آن هستیم که افت قیمت این خودروها به خاطر ذاعقه مردم بسیار بیشتر نسخه های دو دیفرانسیل و فول آپشن است.

این روزها مردم می خواهند با بودجه ای که دارند فول ترین خودرو را بخرند و بدیهی است که با بودجه حدود ۱۲۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان به سراغ سانتافه های تک دیفرانسیل کارکرده نمی روند و ترجیح می دهند خودرویی مثل کیا اسپرتیج فول و یا هیوندای توسان فول را سوار شوند که قابلیت های بیشتری دارد.

hundai-tucson-2wd-2016-2

با نگاهی به سابقه سانتافه تک دیفرانسیل می توان از همین الان حدس زد که احتمالا داستان توسان تک دیفرانسیل هم در بازار ایران مانند سرنوشت بردار بزرگ خود می شود. این روزها توسان TL تک دیفرانسیل در نسخه های کامل تر تنها به سقف پانارومیک مجهز است و دو کیسه هوا، سیستم تهویه دستی، مانیتور کوچک و کروزکنترل دارد. این یعنی که از نظر امکانات رفاهی، ایمنی و قابلیت حرکتی، توسان TL تک دیفرانسیل به مراتب با نسخه های ۱۷۵ الی ۱۹۵ میلیون تومانی تفاوت دارد.

می توان پیش بینی کرد که از چند روز آینده فروش نسخه های تک دیفرانسیل این خودرو در بازار بیشتر شود و به خاطر ظاهرش، افرادی بودجه حدودی ۱۶۰ میلیون تومان به سراغ این خودرو بیایند. ولی باید در نظر گرفت که بعد از مدتی کارکردف افت قیمت این خودرو به خاطر سطح امکانات پایین به مراتب بیشتر از نسخه های فول است و کمتر مشتری برای خرید نسخه کارکرده تک دیفرانسیل مراجعه می کند. از طرفی احتمال داده می شود تا با قوت گرفتن واردات نسخه های فول توسان TL با مدل ۲۰۱۷ و آغاز سال جدید میلادی، قیمت این خودرو تا ۷ میلیون تومان کاهش پیدا کند و این یعنی، خریدار نسخه تک دیفرانسیل هر لحظه ضرر بیشتری را متحمل می شود.

شاید بهتر باشد به فلسفه خودروهای تک دیفرانسیل بیشتر دقت کنیم و به این نتیجه برسیم که آیا خودرویی کراس اوور و تک دیفرانسیل، آن هم با بازار کارکرده ضعیف، آیا به نفع ماست؟! شاید بهتر باشد تا واردکنندگان شخصی حداقل نسخه های فول تر توسان TL تک دیفرانسیل را وارد بازار کنند تا حداقل مشتریان با علاقه بیشتری به سمت این خودروها بیایند.

hundai-tucson-2wd-2016-3

اسب بخار

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. واقعا نمیارزه برای اینکه بااون پولی که برای این خودروی تک دف … میشه دربازار خودروی بهتری خریداری کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *