آخرین اخبار

افزایش قیمت سوخت تکذیب شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تکذیب خبر افزایش قیمت سوخت تا پایان امسال گفت: دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوییل ندارد.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، منصور ریاحی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان متولی سوخت رسانی در کشور موضوع افزایش قیمت سوخت را از پایه بی اساس و فضاسازی می داند.

این مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره سخنان اخیر جایگاه‌داران درباره دستور جمع آوری کارت سوخت بنزین تا 10 روز آینده، اظهار کرد: موضوع ذکر شده صحت ندارد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به هیچ جایگاهی دستوری مبنی بر جمع آوری کارت سوخت نداده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، هنوز مصوبه ای از سوی دولت برای حذف کارت سوخت بنزین ابلاغ نشده است.

ریاحی ادامه داد: کارت‌های سوخت بنزین تا زمان ابلاغ مصوبه از سوی دولت، اعتبار دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت بیژن حاج محمدرضا رییس سندیکای جایگاه داران سوخت کشور در نشست با اصحاب رسانه مدعی شده است که تا پایان مهرماه باید کارت ها‌ی سوخت حذف شود.

وی همچنین مدعی شده که قیمت بنزین تا پیش از سال آینده به هر لیتر 12 هزار ریال می رسد.

حاج محمدرضا افزایش قیمت سوخت را قطعی دانسته و گفته است: بر اساس قانون بودجه سال 95، دولت تا پایان سال، باید قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) را افزایش دهد.

رییس سندیکای جایگاه داران سوخت کشور به قیمت های جدید حامل های سوخت اشاره کرده و افزوده است: براساس آخرین شنیده ها پیش بینی می شود قیمت هر لیتر بنزین معمولی از 10 هزار ریال کنونی به لیتری 12 هزار ریال و هر لیتر بنزین سوپر از رقم کنونی 12هزار ریال به 15 هزار ریال برسد.

حاج محمدرضا همچنین مدعی شده است که پیش بینی می شود قیمت گازوئیل هم از سه هزار و 500 ریال برای هر لیتر به پنج هزار ریال افزایش یابد.

با توجه به نزدیک شدن قیمت بنزین به قیمت فوب خلیج فارس مسوولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بارها اعلام کرده اند که هم اکنون نیازی به افزایش قیمت وجود ندارد.

سهمیه بندی بنزین از روز پنجم خردادماه سال ٩٤ متوقف و قیمت‌ها یکسان سازی شد؛ از این تاریخ قیمت هر لیتر بنزین معمولی 10 هزار ریال و قیمت هر لیتر بنزین سوپر نیز 12 هزار ریال تعیین شد.

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *