آخرین اخبار

تحویل بوئینگ به ایران تا پایان ۲۰۱۶منتفی شد

مدیر ارشد شرکت هواپیماسازی بوئینگ گفت، این شرکت در مراحل نهایی معامله فروش بیش از ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری به ایران است، اما هیچ هواپیمایی در سال ۲۰۱۶ به این کشور تحویل داده نخواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از فرهنگ نیوز، دنیس مویلنبورگ در حاشیه کنفرانسی در زمینه تکنولوژی های آینده در شیکاگو گفت: «بر اساس این معامله ما در سال 2016 هیچ هواپیمایی تحویل نخواهیم داد. تحویل این هواپیماها یک، دو و سه ساله است… اما این فرصتی قابل توجه برای ماست و من خشنودم که ببینم ما در حال پیشرفت مداوم در این زمینه هستیم.»

مویلنبورگ افزود، بوئینگ در مراحل نهایی کارهای مربوط به ساختار معامله با مشتریانش در ایران قرار دارد و در عین حال با دولت آمریکا در زمینه فرآیند دریافت مجوز همکاری می کند.

ایران در ماه ژانویه اعلام کرد که قصد دارد 118 فروند هواپیما به ارزش 27 میلیارد دلار از شرکت ایرباس خریداری نماید. اما این خریدها به دلیل عدم صدور مجوز های لازم از سوی دولت آمریکا به تاخیر افتاده است. بوئینگ نیز موافقت کرده که تعدادی هواپیمای مسافربری به ایران بفروشد. دولت آمریکا اخیرا به این دو شرکت هواپیماسازی مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر کرده است.

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *