آخرین اخبار

قیمت خودروهای پراید و تیبا در خارج از ایران اعلام شد

tiba dar kharej

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا قیمت فروش پراید و تیبا در کشورهای عراق و آذربایجان را اعلام کرد.

محسن جوان اظهار کرد: خودروهایی که در ایران عرضه می‌شود آپشن‌ها و تجهیزات بیشتری نسبت به خودروهایی که برای صادرات تولید می‌شود، دارند.

وی با بیان اینکه در برخی از کشورهای هدف صادراتی، بیشتر از تجهیزات و استانداردهای خودرویی که در ایران اجباری است، اجباری نیست و رعایت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: به همین خاطر برخی تجهیزات و آپشن‌ها بر روی خودروهایی که برای صادرات تولید می‌شوند نصب نمی‌شود.

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر پراید بدون کیسه هوا و بدون سیستم ترمز ABS که در ایران اجباری است و با موتور یورو ۲ برخلاف مورتو یورو ۴ در ایران و همچنین بدون هزینه‌هایی چون بیمه شخص ثالث در داخل، به قیمت ۸۳۰۰ دلار به مشتریان عراقی عرضه می‌شود.

وی افزود: تیبا نیز بدون تجهیزات و آپشن‌هایی چون کیسه هوا و سیستم ترمز ABS تقریبا به قیمت ۸۵۰۰ دلار در عراق عرضه می‌شود در حالیکه قیمت این خودرو در ایران با کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و هزینه‌هایی چون بیمه شخص ثالث که اجباری است، حدود ۲۴ میلیون تومان است.

جوان با بیان اینکه پراید بدون تجهیزات یاد شده به قیمت ۶۰۰۰ دلار در آذربایجان عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: تیبا نیز بدون برخی تجهیزات و آپشن‌های آن در ایران، به قیمت ۷۲۰۰ دلار در آذربایجان عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه دلیل تفاوت قیمت پراید و تیبا در دو کشور عراق و آذربایجان چیست، اظهار کرد: دلیل این موضوع تفاوت قوانین و مقررات داخلی مانند هزینه‌های شماره‌گذاری و غیره در کشورهای عراق و آذربایجان است که باعث تفاوت قیمت‌ها می‌شود.

معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: قیمت پراید و تیبا در ایران با توجه به تجهیزات و آپشن‌های آنها در داخل ارزان‌تر از کشورهای دیگر است ضمن آنکه از قیمت حدودا ۲۰ میلیون تومانی پراید در ایران حدود شش میلیون تومان آن مربوط به خودروساز نبوده و صرف هزینه‌هایی چون بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، شماره‌گذاری، سود بانکی و غیره می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه مردم به قیمت خودروهای صادراتی حساس هستند می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو در کشورهای هدف صادراتی مانند سایت‌ ام ‌ردی (mredy.com) در عراق، از قیمت خودروهای ایرانی در خارج از کشور مطلع شوند.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

‫5 نظرها

 1. یکی به این محسن آقا بگه که سایت(mredy.com)
  همام سايت ديوار و با ما خودمون
  این برای ماشینی دست دوم

 2. واقعا موقع انتشار این خبر که پراید در خارج از ایران به قیمت ۸۵۰۰ دلار فروخته میشه شما را به خنده ننداخت واقعا این فرغون ۸۵۰۰دلار بدون هیچ امکاناتی کسی بهش پول میده در داخل مردم مجبورن چون تنوع کنه تواین رنجه قیمت وانحصاری ولی خارج از ایران اصلا اینجورنیست

 3. تو همین کارنت خبرای پائینو دنبال کنین…..
  نوشته هیوندای ورنای جدید، 8500 روپیه، ینی چیزی حدود ۱۰ هزار دلاره..
  پس با این حساب پراید 8000 دلاره، هیوندای ورنا 2016 ، 1000 دلاره؟ با عقل جور در میاد؟
  شما آقای عزیز، ملتو چی فرض کردین؟ حالا خدا رو شکر ملت همیشه تو عراق برا زیارت میرنو از قیمتا خبر دارن،،،، تو عراق قیمت پراید 3 میلیونو پونصد شیشصد تومنه….

 4. خاک بر سر کسی که یا ملت ایران رو احمق فرض کرده یا آذربایجان و عراق رو داره باج میگیره ازش…چه این قیمتها بالاتر باشه یا پتیینتر در هر صورت بازم ریاکاری و کثافت کاریه خودروساز ایرونی رو نشون میده…گیرم این قیمتا درست…ملت عراق و آذربایجان یا دولتش نفهم و الاغ هستند که با پولی برابر خوردوهای روز اروپایی خودرو بونجول دهه شصتی ایرانی اونم با آپشن پایین و موتور یورو دو بخرن؟؟؟؟؟؟؟در هر صورت یا دارین از اونا باج میگیرین و به اونا خیانت میکنین یا به ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *