آخرین اخبار

واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است!

به گزارش کارنت به نقل از میزان، میثم رضایی، در برنامه روی خط شبکه خبر در رابطه با واردات خودرو با حجم موتور بیش از 2500CC، اظهار کرد: در سال 1393 شکایتی از سوی برخی واردکنندگان خودرو به مراجع زیرصلاح ارجاع شد.
وی افزود: در سال 1393 وزیر صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت واردات خودرو با حجم بالای 2500CC را اعلام کرد که در این بین پلاک کردن چنین خودروهایی ممنوع اعلام شد و این در حالی بود که برخی از واردکنندگان قبل از ابلاغ دستور وزیر، خودروهای خود را به گمرک آورده بودند و قانون عطف به ماسبق شد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری، با توجه به آیین نامه گمرک که در آن آمده است،”تمام تغییرات در قانون واردات، شامل کالاهایی که مراحل قانونی واردات آن ها در گمرک انجام شده”، اتلاق نمی‌شود، حکمی صادر کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به این موضوع، دیوان عدالت اداری، حکمی در رابطه با ورود خودروهایی که تا قبل از ابلاغ دستور وزیر به کشور وارد شده اند را صادر کرده و در این حکم اشاره ای به این موضوع نشده است که دستور دولت به طور کامل لغو خواهد شد.

رضایی، با اشاره به اینکه در طی روزجاری حکم به صورت شفاف اعلام خواهد شد، بیان کرد: همچنان ممنوعیت واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 cc لازم اجرا است.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *