آخرین اخبار

الزام دولت به پرداخت خسارت به واردکنندگان خودروهای لوکس

با توجه به ابطال مصوبه هیئت دولت از سوی دیوان عدالت اداری درباره خودروهای لوکس، صاحبان خودروهای لوکس ترخیص نشده در گمرک می‌توانند از دولت ادعای خسارت کنند.

روز گذشته در جلسه دیوان عدالت اداری، با 57 رای مثبت، رای به ابطال مصوبه هیئت دولت درباره ممنوعیت واردات خودروهای با حجم بالای 2500 سی‌سی داده شد.

طبق مصوبه هیئت دولت در سال 93، خودروهای 2500 سی‌سی به بالا به عنوان خودروی لوکس شناخته شده و بنا بر مباحثی که بر جلوگیری از واردات و حضور این خودروها در کشور مطرح شده بود، اجازه ترخیص به خودروهای مذکور داده نشد.

اگر ثبت سفارش باز باشد متقاضی ظرف یک روز می تواند سفارش خود را لحاظ کرده و با طی کردن مراحل مختلف خودرو را ترخیص کند.

با این رای صادر شده از سوی  دیوان عدالت اداری، ممانعت از ورود خودروهای لوکس در گمرک که با استناد به مصوبه هیئت دولت انجام شده و این خودروها به شکل بلاصاحب و متروکه در آمده‌اند، نه تنها امکان وارد شدن پیدا می‌کنند بلکه واردکنندگان می‌توانند با ادعای وارد شدن ضرر و زیان از دولت  شکایت کنند و حتی  خسارت خود را نیز دریافت کنند.

لازم به ذکر است این مورد در گذشته نیز سابقه داشته و با ابطال مصوبه  دولت شاکی توانسته است خسارت را از دولت دریافت کند.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *