آخرین اخبار

آغاز افزایش قیمت محصولات گروه بهمن

mazda3

گروه بهمن که این روزها مزدا۳ را در مدل تیپ۴ سری FL مونتاژ می کند، قیمت این خودرو ژاپنی را افزایش داده است تا مانند سایر شرکت های رقیب راه گران کردن خودروها را در پیش گیرد.

در هفته های گذشته شاهد بودیم که شرکت های خودروسازی و مونتاژکار قیمت محصولات خود را بالا برند و گاهی خودرویی ۸۳ میلیون تومانی را تا ۸ میلیون تومان افزایش قیمت دادند. دلیل این اتفاق بحث نوع خرید و ترخیص قطعات خودروهای CKD است که این روزها هزینه بیشتری را برای شرکت های مونتاژکار می تراشد. ولی توقع می رفت که شرکت بهمن موتور، قیمت محصولات خود را زودتر افزایش دهد و بالاخره بعد از چند روز تاخیر شاهد بودیم که از روز شنبه قیمت مزدا۳ در نمایندگی ها بالا رفت. امروز این شرکت مزدا۳ تیپ۴ FL را با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان ثبت نام می کند و حدود ۲٫۵ میلیون تومان گران کرده است.

جالب است بدانید که افزایش قیمت مزدا۳ باعث نشد تا از تعداد مشتریان آن کاسته شود و طبق گفته برخی نمایندگی ها، استقبال برای ثبت نام بیشتر از قبل شده است. با چند نفر از افرادی که مزدا۳ را ثبت نام کرده بودند، گفتگویی داشتیم و به این مسئله اشاره می کردند که اگر تولید مزدا۳ فعلی در سال ۹۵ متوقف شود، احتمالا قیمت آن در بازار آزاد افزایش پیدا می کند و با این کار می توانیم خودرویی مطمئن سوار شویم. باید در نظر داشت که از قدیم مزدا۳ با خودروهای وارداتی رقابت داشته است و این روزها هم رقابت مدل ۹۵ تیپ۴ FL با خودروهایی چون کیا سراتو، میتسوبیشی لنسر، هیوندای النترا، MG6 و… است.

در چند روز گذشته قیمت تعدادی از خودروهای هم رده مزدا۳ افزایش پیدا کرده است و می توان گفت که بالا آمدن قیمت این خودرو مونتاژ داخل، فاصله قیمتی آن را با خودروهای وارداتی حفظ کرده است.

با توجه به اینکه گروه بهمن خودروهای مونتاژی دیگری هم در خطوط تولید خود دارد، پیش بینی می شود که بهای خودروهایی چون فاو بسترن B50F (آسا)، لندمارک و… نیز افزایش یابد. احتمال داده می شود که در قیمت گذاری جدید آسا حدود ۸۰ میلیون تومان از نگاه کارخانه ارزش پیدا کند.

faw besturn b50f

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *