آخرین اخبار

خودروی لیفان 820 در ایران بیشتر از چین محبوبیت دارد!

وقتی به آمار فروش و تولید لیفان 820 نگاه می کنیم، نکته ای جالب نظرمان را جلب می‌کند. خودرویی سدان که این روزها در بازار ایران به نسبت خوش درخشیده است، آنچنان در بازار چین محبوبیت ندارد.

به گزارش کارنت به نقل از روزنامه دنیای‌خودرو، طبق آمار فروش ماه جولای در چین، لیفان ۸۲۰ در بین ۱۰۰ خودروی سواری پرفروش بازار آن جا به حساب نمی آید. بایک EV با تولید ۱۳۵۶ دستگاه در این ماه به عنوان صدمین خودرو محبوب شناخته می شود و این بدان معنی است که لیفان ۸۲۰ فروش کمتری از این عدد را در چین داشته است. این در حالی است که ۸۲۰ در ماه تیر ۵۸۳ دستگاه تولید شده است و از برخی خودروهای رقیب و هم رده، آمار تولید بهتری داشته است.

بعد سراتو سایپا با آمار تولید ۱۳۲۰ دستگاه در تیر ماه، می توان لیفان ۸۲۰ را به عنوان یک سواری به نسبت پرفروش در بین رقبا دانست. ولی جالب است که از این سدان چینی در بازار کشور مادر استقبال نشده است و برخلاف ویژگی هایی که از آن صحبت می شود، این خودرو محبوب ظاهر نشده است. باید اشاره کرد که این روزها بازار چین از خودروهایی با حجم موتور پایین استقبال خوبی می کند و احتمالا بخاطر حجم موتور بالای این خودرو و ابعاد نه چندان جذاب برای چینی ها، لیفان ۸۲۰ در بازار چین به عنوان خودروی موفق به حساب نمی آید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *