آخرین اخبار

امحای بنزها و پورشه‌های قاچاق منتفی شد؟

امحای بنزها و پورشه‌های قاچاق به دلایل نامعلومی منتفی شد.

تسنیم نوشت: طی روزهای گذشته مسئولان تعزیرات حکومتی اعلام کردند که تعداد 13 خودروی بنز و پورشه قاچاق روز چهارشنبه هفته جاری در شیراز امحا می‌شوند.

در حالی که حکم این پرونده قطعی شده بود و هیچ مانعی برای امحای این خودروهای قاچاق وجود نداشت، ساعتی پیش اعلام شد که امحای این خودروها به دلایل نامعلومی منتفی شده است.

در حال حاضر متهم اصلی این پرونده نیز در شیراز زندانی است و در کنار حکم تعزیرات مبنی بر ضبط این خودروها، به جریمه نقدی حدود 14 میلیارد تومان نیز محکوم شده است.

از روز گذشته برخی شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی حاکی از این بود که عده‌ای در تلاش هستند از امحای این خودروهای قاچاق جلوگیری کنند.

یکی از شایعات مطرح‌شده در این زمینه این بود که عده‌ای با مراجعه به مرجع قضایی استان فارس مدعی پرداخت پول برای خرید این خودروها شده‌اند و با امحای آنها، پول آنها از بین می‌رود و به همین دلیل مرجع قضایی دستور به توقف امحای خودروها داده است در حالی که حکم قطعی این پرونده ضبط کالا به نفع دولت بوده و هیچ شکایتی در این خصوص توسط هیچ مرجعی قابلیت پذیرش نداشته است.

همچنین امحای خودروهای قاچاق قرار بود براساس آیین‌نامه اجرایی سازمان اموال تملیکی انجام شود که در حال حاضر و بنابر دلایلی که هنوز مشخص نشده، به تعویق افتاده است. این در حالی است که امین دلیری مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در چند روز گذشته با اعلام ورود حدود 60 خودروی قاچاق به کشور گفته بود این خودروها امحا شوند.

* ولی نکته اینجاست که سیدمحمدرضا عبادی معاون فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز دقایقی پیش به ابلاغ آیین نامه های قانون مبارزه با قاچاق کالا در تیرماه امسال از سوی دولت اشاره کرد و افزود: طبق ماده 55 این آیین نامه، امحای کالاهای قاچاق برای برخورد قاطع با پدیده قاچاق و فساد لازم اجراست.

وی، کالاهای قاچاقی که فردا در پنج استان امحا می شوند را خودرو (در استان فارس)، میوه، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی، پارچه، میوه و … اعلام کرد و گفت: کالاهایی که در تهران نابود می شوند نتیجه بررسی بیش از یک هزار و 400 پرونده قاچاق است.

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *