آخرین اخبار

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در انتظار تصمیم دولت

رئیس‌کل بیمه مرکزی با هشدار نسبت به شرکت‌های بیمه‌ای در دادن تخفیف‌های بیشتر در صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث تأکید کرد: آیین‌نامه مربوط به تخفیفات و جرایم و امکان انتقال تخفیف عدم‌خسارت از خودرو به راننده برابر با قانون جدید در دست بررسی شورای‌عالی بیمه قرار دارد.

به گزارش کارنت به نقل از همشهری، عبدالناصر همتي روز گذشته در يك نشست خبري در پاسخ به سؤال خبرنگار ما درخصوص سرانجام آيين‌نامه‌هاي قانون جديد بيمه شخص ثالث گفت: اين قانون نياز به 16 آيين‌نامه جديد دارد كه بايد طي 3‌ماه تا 5‌سال آينده مصوب شود و مهم‌ترين آيين‌نامه كه مربوط به تخفيفات و جرايم مي‌شود تا 2هفته آينده براي تصويب نهايي و اجرا به هيأت دولت ارسال خواهد شد.

رئيس‌كل بيمه مركزي با بيان اينكه در قانون جديد بيمه شخص‌ثالث جلوي تخفيفات شركت‌هاي بيمه گرفته شده است، اظهار داشت: به شركت‌هاي بيمه تكليف شده است كه بيش از 5.2 درصد در رشته بيمه شخص ثالث تخفيف ندهند. وي با تأكيد بر اينكه در رشته بيمه شخص ثالث تخفيف معنا ندارد، گفت: اين رشته جزو رشته‌هاي زيانده بيمه است و هيچ شركتي اجازه ارائه تخفيف فراتر از 5.2 درصد تعيين شده در قانون جديد را ندارد.

همتي در ادامه درباره بيمه عمر و برنامه‌هاي بيمه مركزي براي اين رشته و نيز نظارت بر عملكرد شركت‌هاي بيمه در اين خصوص اظهار داشت: بايد بيمه عمر و زندگي از غيرزندگي تفكيك شود. وي افزود: از اين پس هيچ تقاضايي براي صدور مجوز بيمه‌هاي مختلف در بيمه مركزي صادر نمي‌شود و شركت‌ها بايد حساب بيمه عمر خود را از ديگر رشته‌ها تفكيك كنند تا مشخص شود ذخاير بيمه عمر چگونه نگهداري مي‌شود. همتي جلوگيري از رقابت‌هاي مكارانه و ناسالم در صنعت بيمه را ازجمله وظايف اين نهاد برشمرد و گفت: بسياري از فعاليت‌هايي كه برخي اسم آن را رقابت مي‌گذارند، مكارانه و ناسالم است.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *