آخرین اخبار

هزینه دریافت کارت جدید خودرو 10 هزار تومان اعلام شد

سرهنگ سعید روحی با توضیح اینکه کارت شناسایی هوشمند از چند لایه امنیتی بهره می گیرد گفت: این کارت از لحاظ اندازه و مندرجات نسبت به کارت های قبل تفاوت دارد و با توجه به تراشه ای که روی کارت تعبیه شده است امکان ذخیره سازی اطلاعاتی از قبیل مشخصات مالک خودرو، سابقه تصادفات، سابقه قضایی و دیگر اطلاعات مربوط مرتبط با خودرو در آن وجود دارد.

وی افزود: با توجه به فناوری های به کار برده شده در ساخت این کارت، امکان جعل آن غیر ممکن است.

رئیس مرکز شماره گذاری ناجا با اشاره به صدور کارت شناسایی هوشمند برای تمام خودروهای داخلی و خارجی تولیدی تصریح کرد: این کارت برای همه خودروهای شماره گذاری شده داخلی و خارجی صادر می شود اما درعین حال نیازی نیست مالک خودرو اقدام به دریافت آن کند.

روحی ادامه داد: زمانی که مالک تمایلی به فروش خودرو داشته باشد می تواند به مراکز پلیس 10+ مراجعه و کارت هوشمند را دریافت کند.

وی در زمینه تولیدکارت های هوشمند خودرو اظهار داشت: از هفته گذشته 2 مرداد تولید این کارتها آغاز شده است.

رئیس مرکز شماره گذاری ناجا تاکید کرد: برنامه زمان بندی خاصی برای مراجعه مالکین خودروها وجود ندارد وهر زمان نیاز یا تمایل داشته باشند می توانند برای دریافت کارت هوشمند مراجعه کنند.

وی هزینه دریافت کارت هوشمند را یکصد هزار ریال معادل 10 هزار تومان اعلام کرد.

card hooshmand sookht

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *