آخرین اخبار

کارخانه زاگرس خودرو با 80 کارگر تعطیل شد

گروهی از کارگران کارخانه زاگرس خودرو گفتند: دست‌کم حدود 80 نفر هستیم که همگی از ابتدای خردادماه تاکنون بیکار شده‌ایم.

به گفته کارگران این واحد صنعتی، «زاگرس خودرو» که از شرکت‌های وابسته به یک گروه خودروسازی در کشور مالزی است ،  پس از چندین ماه کاهش در ظرفیت تولید از اول خرداد ماه (۹۵)  رسما تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

به گزارش ایلنا، این وضعیت در حالی است که تنها به فاصله چند روز مانده تا تعطیلی این واحد صنعتی به نقل از دبیر خانه کارگر لرستان وضعیت این کارخانه بحرانی اعلام شده بود.

این کارگران که بصورت میانگین 10سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت شغلی خود می‌گویند:زمانی در این  واحد  خودرو سازی  حدود 400 کارگر کار می کرد که از میانه دهه 80 به مرور و با آغاز مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمهای اقتصادی کشورهای غربی، مدیریت کارخانه سیاست‌های تعدیلی را پیش گرفت و به تدریج از تعداد همکاران آنها کاسته شد.

آنان با بیان اینکه هم اکنون مالکیت این واحد به یک خودرو ساز جدید واگذار شده و بخش زیادی از تجهیزات وماشین آلات  کارخانه زاگرس خودرو به فروش رسیده  است، تاکید کردند: اگرچه از سوی مدیریت با همه آنها تسویه حساب شده است اما به دلیل آنکه در این محدوده جغرافیایی کشور هیچ فرصت شغلی دیگری وجود ندارد، همه آنها برای تامین معاش خود دچار مشکل شده‌اند.

کارگران زاگرس خودرو در عین حال گفتند: این واحد خودرو سازی پیش از تعطیلی با یک خودروساز داخلی همکاری داشت که به مرور با کاهش منابع مالی توان تولید خود را به یکباره از دست داد.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

یک نظر

  1. فردا سر کاسبان تحریم
    فدا سر اونی که می گفت اینقدر تحریم کنید تا تحریم دونتون پاره بشه
    فدای سر همه اختلاص گران عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *