آخرین اخبار

میوه چینی فرانسوی‌ها از برجام/ فروش رنو به ایران 3/5 برابر شد

با وجود ادامه رکود در اقتصاد ایران به رغم اجرایی شدن برجام، صادرات رنو فرانسه به ایران در ۶ ماهه اجرای توافق هسته ای ۳.۵ برابر شده و به بیش از ۳۴ هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در ششمین ماه سال جاری میلادی 8650 دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.

فروش رنو فرانسه به ایران در ژوئن 2016 برابر با خرداد 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از 2 برابری داشته است. فروش رنو به ایران در ژوئن 2015 تنها 4120 دستگاه اعلام شده بود.

فروش رنو به ایران در ژوئن امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز رشد 17 درصدی داشته است. در می امسال 7384 دستگاه از محصولات رنو به ایران فروخته شده بود.

بر اساس این گزارش در نیمه نخست سال جاری میلادی که توافق هسته ای به اجرا گذاشته شده در مجموع 34 هزار و 124 دستگاه از محصولات رنو در ایران مونتاژ شده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3.5 برابری داشته است.

در 6 ماهه نخست سال 2015 بالغ بر 9 هزار و 750 دستگاه از محصولات رنو در ایران تولید شده بود.

در حالی که اقتصاد ایران از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها نفع قابل توجهی نبرده و مشکلات واحدهای اقتصادی در بازار جهانی از جمله برقراری ارتباطات بانکی ادامه یافته است صادرات این خودروساز فرانسوی به ایران در نتیجه اجرای برجام 3.5 برابر شده است.

خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال90 و به‌صورت سی‌کی‌دی در این کشور مونتاژ می‌شود.

بر اساس این گزارش در مجموع 12ماهه سال میلادی گذشته 51هزار و 500 دستگاه از محصولات رنو به ایران صادر شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد 56درصدی داشته است. رنو در سال 2014 بالغ بر 33هزار دستگاه محصول تولیدی خود را به ایران فروخته بود.

رنو در سال 2013 بالغ‌ بر 39هزار و 600 دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود. این شرکت در سال 2012 نیز 100هزار و 783 دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخت.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *