آخرین اخبار

اعلام محدودیت‌های ترافیکی در تعطیلات عید فطر95

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات عید فطر در محورهای اصلی کشور اعلام شد.

براساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار برخط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

کل تردد ثبت ‌شده ‌در شبانه‌روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۷۲۲ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۸ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.
پرترددترین جاده‌های کشور در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه ‌قزوین-کرج، ‌ آزادراه کرج-قزوین، ‌آزادراه‌ ‌تهران-قم، ‌آزادراه ‌قم-تهران، آزادراه ساوه-‌تهران، آزادراه تهران-ساوه، مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت، ‌ محور قم-اراک، محور تهران-جاجرود، ‌ محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌ در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند. ‌

ممنوعیت تردد به دلیل شرایط فیزیکی راه

محور رودان-بندرعباس (مسیر رفت) ‌ واقع در استان هرمزگان‌ از مورخ ۱۲ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی از مسیر برگشت به صورت دو طرفه امکان‌پذیر ‌است.محور سی سخت – بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۲۵ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی‌ با توجه به کوهستانی و برف‌گیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود.

آزادراه رشت-قزوین باند رفت محدوده تنکابن به رودبار نرسیده به تونل نصفی‌ واقع در استان گیلان، از مورخ ۲۳ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل جلوگیری از وقوع رانش ناشی از اختلاف سطح ایجاد شده مسیر مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم رستم آباد – رودبار انجام می‌گیرد.

کمربندی دهلران-اندیمشک ‌واقع در استان ایلام‌ از روز ۲۶ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

محور اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران و آب گرفتگی مسدود است.

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز سه‌شنبه مورخ ۱۵ تیرماه الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۹ تیرماه ‌از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محورتهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است، تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی محور کندوان

در محور کرج-چالوس‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ‌ ۱۵ تیر تا ساعت ۰۶:۰۰ روز چهارشنبه مورخ‌ ۱۶ ‌تیر از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ۰۶:۰۰ روز چهارشنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۶ ‌از کرج به سمت مرزن‌آباد به صورت یک‌طرفه ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۶ الی ۰۲:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۷ از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است، با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ روز چهارشنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۶ الی ۰۲:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۷ از کرج به سمت مرزن‌آباد به صورت یک‌طرفه ‌است. ‌
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۸ الی ۰۵:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ ‌از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۸ الی ۰۵:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۹ ‌از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه ‌است.
‌تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌های محلی دارای مجوز تردد در محور چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۰۸:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ ممنوع ‌است.

محدودیت‌های ترافیکی محور هراز

‌تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع ‌است.
‌تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۰۸:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از محور هراز ممنوع ‌است. ‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۵/۰۴/۱۸ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۴/۱۸ الی ۰۲:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) ‌ به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی محور فیروزکوه

‌تردد همه تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از تهران به قائم‌شهر و بالعکس ممنوع ‌است. ‌در صورت بروز ترافیک سنگین به منظور روان‌ شدن ترافیک پاسگاه‌های پلیس راه‌های مسیر با هماهنگی پلیس راه راهور ناجا از تردد همه کامیون‌ها به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی جلوگیری به عمل خواهند آورد.

محدودیت‌های ترافیکی محور قدیم قزوین – رشت

‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای چهارشنبه و جمعه هفته جاری از محور قدیم رشت به قزوین و بالعکس ممنوع ‌است.
محدودیت‌ ترافیکی محور قدیم قزوین-‌رشت و محورهای قدیم ساوه-همدان و ساوه-سلفچگان و بالعکس
‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۴/۱۸ از محورهای محور قدیم قزوین-‌رشت و محورهای قدیم ساوه-همدان و ساوه-سلفچگان و بالعکس ممنوع ‌است.
تردد کامیون و کامیونت از ساعت ۲۴:۰۰ الی ۰۶:۰۰ روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری‌ از محورهای مذکور بلامانع ‌است؛ محدودیت تردد برای ‌همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی در محور فرعی آوه به ساوه نیز به ترتیب فوق اعمال خواهد شد.

محدودیت ترافیکی محور قزوین-کرج

‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۰۱:۰۰ بامداد روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۶ (باند شمالی) و روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۶ از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۰:۰۰ و همچنین از ساعت ۱۲:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۴/۱۸ الی ۰۱:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ (باند جنوبی) و روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ از محورهای فوق ممنوع است.
محدودیت‌های ترافیکی محورهای آستارا-اردبیل و اردبیل-سرچم و بالعکس
‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری از محورهای محورهای آستارا-اردبیل و اردبیل-سرچم و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی محور سلفچگان – قم

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۲۳:۰۰ تعطیلات عید سعید فطر از محور سلفچگان به قم ممنوع است.
محدودیت ترافیکی محور شیروان-بجنورد، بجنورد-آشخانه، آشخانه-چمن بید-جنگل گلستان-گرگان-گلوگاه و بالعکس
‌تردد تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری از محورهای فوق ممنوع ‌است.

محدودیت‌های ترافیکی محور اصفهان-بروجن-لردگان-ایذه و بالعکس

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۷:۰۰ الی ۲۳:۰۰ روزهای چهارشنبه‌ پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری ‌از ‌ محورهای فوق ممنوع است.
محدودیت ترافیکی محور یاسوج-لردگان-بروجن-اصفهان و بالعکس
‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۷:۰۰ الی ۲۳:۰۰ روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری‌ از محور یاسوج-لردگان-بروجن-اصفهان و بالعکس ممنوع است.
محدودیت ترافیکی ‌محور اهواز-هفتگل-باغملک-ایذه-دهدز-شهرکرد
‌تردد تریلر ها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۷:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۶ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۵/۰۴/۱۸ از محور اهواز-هفتگل-باغملک-ایذه-دهدز-شهرکرد ممنوع است و محور جایگزین اهواز-اندیمشک-خرم آباد-اصفهان-شهرکرد خواهد بود.
* محدودیت ترافیکی محورهای ‌تبریز-اهر-مشکین‌شهر، اهر-هریس، اهر-ورزقان و اهر-کلیبر-هوراند-خدآفرین و بالعکس
تردد تریلر ها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۵ الی ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۵/۰۴/۱۹ از محورهای ‌تبریز-اهر-مشکین‌شهر، اهر-هریس، اهر-ورزقان و اهر-کلیبر-هوراند-خدآفرین و بالعکس ممنوع است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

در آزادراه‌ تهران ـ کرج ـ قزوین (باند شمالی محدوده پل فردیس) ‌مقطع واقع در استان البرز و قزوین، ‌باند شمالی از مورخ ۱۲ تیر لغایت ۲۲ تیر روز شنبه تا سه‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۲۴:۰۰ الی ۰۵:۰۰ بامداد به دلیل اجرای تخریب پل قدیم شهیدسلطانی کرج (پل فردیس) ‌ باند شمالی مسدود و هدایت بارترافیکی به بلوار شهید چمران کرج و رمپ راست گرد شهید سلطانی به سمت قزوین انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – ساوه، واقع در استان تهران‌ از مورخ ۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ الی ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۴ هر هفته‌ به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره) ‌ واقع در استان تهران‌ از روز ۵ اردیبهشت تا ۱۵ تیر ۹۵ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸ و روز چهارشنبه تا ساعت ۱۲ هر هفته‌ به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور فیروزکوه‌ از مورخ ۲۳ خرداد لغایت ۱۷ شهریور ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه (‌۱۵ الی ۱۹ تیرماه) به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت، حد فاصل پل شلمبه تا پل دلیچاهی، از کیلومتر ۰ الی ۴۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در آزادراه کرج-قزوین‌ از مورخ ۵ تیر تا ۲۰ شهریور ۹۵ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۶ و روز چهار شنبه تا ساعت ۱۲ به غیر از ایام تعطیلات رسمی‌ و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی در رفوژ میانی‌ (نصب جداکننده)، حدفاصل کیلومتر ۶۳ تا ۷۲ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *