آخرین اخبار

هشدار نسبت به چینی‌زاسیون شدن صنعت خودرو ایران

به گزارش کارنشهرام کارنت، دی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ صنعت خودروی چین رو به پیشرفت است و رشد چشمگیری دارد، با این حال نباید تمام صنعت و بازار خودروی ایران را در اختیار آنها قرار داد.

وی با بیان اینکه خودروسازان چینی علی‌رغم پیشرفت‌های بسیار هنوز در ابتدای راه خودروساز شدن هستند، خاطرنشان کرد:‌ همان‌طور که چینی‌ها توسعه محصولاتشان را با کمک شرکتهای صاحب نام اروپایی انجام می‌دهند ما نیز باید در این جهت حرکت کنیم.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگرچه مونتاژ برخی خودروهای چینی در داخل ایران تضادی با پیشرفت صنعت خودرو ندارد اما نباید توسعه محصولات داخلی بر پایه خودروهای چینی باشد.

وی افزود: برای توسعه محصولات داخلی در صنعت خودرو باید از تجربه و دانش خودروسازان صاحب‌نام اروپایی مانند پژو، رنو و سیتروئن که البته همکاری با این شرکتها نیز آغاز شده، استفاده شود.

آزادی با بیان اینکه در تعامل با خودروسازان مطرح اروپایی است که می‌توانیم به فن‌آوری روز صنعت خودرو دست یابیم، تصریح کرد: البته بازار خودروی داخلی باید آزاد و رقابتی باشد، به‌گونه‌ای که هم خودروی ارزان قیمت چینی، هم خودروهای با برند داخلی و هم خودروهای با قیمت بالای اروپایی در داخل تولید شود تا مشتریان حق انتخاب داشته باشند.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

‫3 نظرها

 1. متاسفانه صنعت خودرو ایران به دو دسته تقسیم شده
  ۱. حامیان فرانسه
  ۲. مدافعین چین

  آنچه که مشخص است صنایعی که ۴۵ سال نتواند خود صاحب سبک شود در هیچ کجای دنیا توسط دولت حمایت نمی شود
  چرا مسئولین پاسخ روشن و درستی به این سوالنمی دهند که چرا باید صنایع خودرو سازی ما تنها در انحصار چین و فرانسه باشد
  چرا صحبت از هر برند و خودروساز دیگر باید مسکوت بماند؟
  تا زمانی که صنایع ما به سمت آزاد سازی واقعی تجاری پیش نرود همین آش و همین کاسه خواهد بود.

  1. چون فرانسه کمیت واسش مهمه و این سیاست باعث میشه هر ماشین از رده خارج شده رو بدون از بین بردن ايرادات به بازارها تشنه به قیمتها خوبی بفروشه! مدیران نالایق هم به فکر بریدن جیب مردم و پر کردن جیب خودشونن چون مردم مجبورن!
   چین هم دندونای دولتمردان ایران رو شمرده…

 2. بزرگی حرف قشنگی زده، وقتی شما میتونین موشک درست کنید نمیتونید خودرو درست کنید.درایران یه جمله رو باب کردن میگن پول توخدمات پس از فروش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *