آخرین اخبار

رنو مگان رکورد سریع‌ترین دیفرانسیل جلوی جهان را شکست

reno megan2016

تایم کمتر از ۸ دقیقه در پیست نوربرگ رینگ آلمان برای هر خودرویی یک شاهکار واقعی محسوب می‌شود. سئات با مدل کاپرا ۲۸۰ رکورد قبلی مگان ۲۶۵RS را با زمان ۷ دقیقه و ۵۸٫۴ ثانیه شکست و لقب سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلو در این پیست را از آن خود کرد.

سئات با این حرکت، رنو را دعوت به رقابت برای شکستن این رکورد کرد و رنو نیز با خوشحالی تمام این دعوت را پذیرفت. رنو بعد از مگان ۲۶۵RS مدل ۲۷۵RS را تولید کرد ولی برای شکستن این رکورد به این مدل اکتفا نکرد و نمونه‌ای اسپرت تر از آن را بانام Trophy-R تولید کرد. درواقع تروفی R جایگزین مگان R26R می‌شود که قبلاً سلطان دیفرانسیل جلوها در پیست بود.

تروفی R مانند ۲۷۵RS از موتوری ۲٫۰ لیتر مجهز به توربو با قدرت ۲۷۵ اسب بخار نیرو می‌گیرد و از همان شاسی و دیفرانسیل لغزش محدود، خروجی اگزوز تیتانیوم، کمک‌های قابل تنظیم اُهلینز و تایرهای میشلین پایلوت اسپرت بهره می‌برد ولی صندلی‌های عقب آن حذف شده است و صندلی‌های جلو آن با نمونه مسابقه‌ای کامپوزیت با کمربند ایمنی با ۶ نقطه اتصال تعویض شده است. یک باطری لیتیوم یون سبک‌وزن در آن قرار داده‌اند و ترمزهای استاندارد آن با ترمزهای بزرگ‌تر ولی از جنس فولاد سبک‌تر و دیسک‌های آلومینیومی جایگزین شده است.

با این تغییرات رنو اسپرت موفق شده است تا حدود ۹۰ کیلو از وزن این خودرو کم کند که باعث شد تروفی آر بتواند رکورد بی‌نظیر ۷ دقیقه و ۵۴٫۳ ثانیه را ثبت کند. این تایم ۱۴ ثانیه از مگان تروفی قبلی سریع‌تر است، بیش از ۴ ثانیه از تایم سئات بهتر است و سریع‌ترین تایم برای یک خودروی دیفرانسیل جلو در پیست نوربرگ‌رینگ محسوب می‌شود.رنو فقط ۲۵۰ نمونه از این مدل برای مشتریان در ۱۵ کشور تولید می‌کند.رینگ‌های اسپید لاین ۱۹ اینچی و استفاده از رنگ‌های سیاه، سفید و قرمز جگری ظاهری برجسته به این خودرو داده‌اند.

جالب است بدانید که تایم این خودرو در پیست نوربرگ رینگ حتی از بعضی سوپر اسپرت‌ها که تقریباً ۲ برابر آن قدرت دارند نیز سریع‌تر است! مانند نیسان GT-R مدل ۲۰۰۹ و فراری F430 که هر دو جزو سوپر اسپرت‌های نامدار هستند.

حسین دلاور

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *