آخرین اخبار

8 استان خودروساز ایران را بشناسیم

به گزارش کارنت، جغرافیای صنعت خودرو در ایران نشان می‌دهد، هشت استان کشور دارای خطوط تولید انواع خودرو سواری هستند که در این میان تهران با اختلاف بسیار بالایی بزرگترین استان خودروساز کشور بوده و پس از آن خراسان رضوی و کرمان در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش از هشت استانی که کارخانه خودرو در آن قرار گرفته فقط یک استان به طور مستقل به تولید محصول می‌پردازد و هفت استان دیگر شعبه‌ای از شرکت های ایران‌خودرو و سایپا هستند.

آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت نشان می‌دهد 146 هزار دستگاه خودرو تا پایان اردی‌بهشت در ایران تولید شده که 62 درصد آن در تهران، 11.6 درصد در خراسان رضوی و 9.5 درصد در اصفهان تولید شده است.

این آمار بیانگر آن است که صنایع خودروسازی کرمان به‌عنوان یکی از کارخانه های مستقل خودروسازی از ایران‌خودرو و سایپا توانسته‌ هشت درصد از کل تولید خودروهای سورای کشور در اردی بهشت ماه را به تولید برساند.

بررسی‌های اقتصادنیوز نشان می‌دهد، از کل خودروهای سواری تولید شده در کشور، 3.5 درصد در آذربایجان شرقی، 3 درصد در مازندران و 2 درصد در فارس به تولید رسیده اما آماری از تولید خودرو در شرکت زاگرس خودرو لرستان در دسترس نیست.

این آمار حاکی از آن است که 90 درصد خودروهای سواری در ایران، تحت برند ایران خودرو و سایپا به تولید می‌رسد و تنها 10 درصد با برندهای دیگر وارد بازار خودرو کشور می شود.

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

یک نظر

  1. اگر مسئولین بگذارند و مشکلاتی برای خودرو سازان کرمانی پیش نیارند میتونن بیشتر از این هم سهم بزار رو برای خودشون کنند چون سیاست شرکت های دولتی بچاپ بچاپ است اگر چه کرمانی ها هم کمی گرون فروش هستند ولی محصولات به مراتب بهتر از دولتی ها به مردم ارائه میکنند – حمایت نمیخواد کنند جلوی پیشرفتشون رو بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *