آخرین اخبار

پرخرج‌ترین و کم خرج‌ترین خودروهای جهان را بشناسید / اسامی

هفته پیش مقاله‌ای در رابطه با پرخرج‌ترین و کم‌ خرج‌ترین برند‌های خودروسازی منتشر کردیم که محصولاتشان بیشترین عرضه را در سطح جهانی دارند و در آن، کمپانی بی.ام.و با هزینه نگهداری 10 ساله به عنوان پرخرج‌ترین برند جهان و کمپانی تویوتا به عنوان کم خرج‌ترین برند جهان معرفی شد، حال در این مقاله قصد داریم مستقیم به پرخرج‌ترین و کم خرج‌ترین خودروهای جهان اشاره کنیم که عموما خودروهای سدان و پرفروش را در بر می‌گیرد (برای مطالعه به صفحه هزینه نگهداری خودروهای وارداتی چقدر است؟ / خودروهای تویوتا کم خرج ترین خودروها مراجعه کنید).

به دلیل زیاد بودن خودروهای تولید شده در جهان، وبسایت “YourMechanic” تنها به 20 خودروی گران قیمت و 20 خودرو ارزان قیمت پرداخته و خودروهای قرار گرفته در رده‌های میانی را حذف کرده است. در ضمن اطلاعات این لیست طی دوره‌ای 10 ساله جمع آوری و تدوین شده است.

گران‌ترین:
اول از همه کارمان را با پرخرج‌ترین خودروهای جهان که عموما فروش بالایی دارند و سدان هستند، آغاز می‌کنیم که به ترتیب زیر هستند.

por kharjtarin khodrohaye jahan

همانطور که می‌بینید، بخش بزرگی از این لیست را ژاپنی‌ها، آمریکایی‌ها و آلمانی‌ها تشکیل داده‌اند که کرایسلر سبرینگ که تقریبا 9 سال از معرفی آخرین مدل آن می‌گذرد، با هزینه نگهداری 17 هزار و 100 دلاری در جایگاه نخست پرخرج‌ترین خودروهای جهان و مینی کوپر با هزینه نگهداری 11 هزار و 200 دلاری در جایگاه بیستم پرخرج‌ترین خودروهای جهان قرار گرفته‌اند.

ارزان‌ترین:
گزینه‌های قرار داده شده در این لیست عموما معروف‌ترین خودروهای جهان هستند و برپایه کم خرج بودنشان در زمینه هزینه‌های نگهداری، به این سطح از شهرت و فروش رسیده‌اند.

kam kharjtarin khodrohaye jahan

این لیست را در حقیقت می‌توان لیستی کاملا ژاپنی و در درجه دوم، لیستی از گلچین‌های تویوتا معرفی کرد، چون به غیر از کیا سئول، سایون XB، کیا اپتیما، فولکس واگن جتا و فورد فیوژن، مابقی 15 خودروی قرار گرفته در لیست ارزان قیمت‌ترین خودروهای جهان در هزینه نگهداری را ژاپنی‌ها تشکیل می دهند که برترین آن در لیست 20تایی‌ها تویوتا پریوس ژاپنی بوده و آخرین آن هم سوبارو ایمپرزای ژاپنی است.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *