آخرین اخبار

روش هایی برای از بین بردن خط و خش بدنه خودرو + تصاویر راهنما

khat va khash bar roye khodro-1

افتادن خط و خش بر روی رنگ خودرو غیر قابل اجتناب است اما با کمی حوصله و یک کار دقیق می توانید رنگ ماشینتان را به شکل اولش در بیاورید.

آناتومی یک خراشاول باید این را نظر داشته باشید به چه میزان رنگ ماشینتان صدمه دیده است. آیا توسط مواد شیمیایی سخت آسیب دیده و یا در اثر یک ضربه شدید. در مورد آسیب های جدی از دست شما کاری بر نمی آید اما خط وخش های کم را می توان ترمیم کرد.

پیدا کردن کد رنگ ماشین 

اولین کار برای رهایی از خط و خش رنگ ماشین این است که کد رنگ مخصوص ماشینتان را پیدا کنید که معمولا به صورت برچسب یا پلاک فلزی در زیر کاپوت یا جایی در خودرو نصب شده است. این را در نظر داشته باشید ممکن است کد یک رنگ از ماشین در سال های متفاوت از هم فرق داشته باشد با کد رنگ مخصوص ماشین خود رنگ مورد نظر را تهیه کنید.

خراش های خیلی کم  

خراش های جزئی، نیاز به رنگ ندارد شما می توانید با یک جلای ساده (سمباده خیلی نرم)  رنگ ماشینتان را به حالت اول برگردانید.

مرحله اول 

برای رفع خراش ابتدا باید سطح خراش افتاده را به خوبی با یک دستمال تمیز پاک کرده  به نحوی که اثری از چرک و خاک روی آن باقی نماند شما می توانید با استفاده از یک حلال، روغن و یا موم بر ‌جا مانده بر روی خراش را کاملا تمیز نمایید این کار به بهتر چسبیدن رنگ بر روی سطح خراش خورده کمک می کند.

روش های کار

بستگی به انواع خراش می توان از روش های گوناگونی برای رنگ زدن استفاده کرد از جمله رنگ زدن با پد، اسپری و یا به روش قلمی آنچنان که در شکل های زیر آمده است.

khat va khash bar roye khodro-2

khat va khash bar roye khodro-3

khat va khash bar roye khodro-4

khat va khash bar roye khodro-5

khat va khash bar roye khodro-6

khat va khash bar roye khodro-7

khat va khash bar roye khodro-8

khat va khash bar roye khodro-9

khat va khash bar roye khodro-10

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *