آخرین اخبار

وام 40میلیون تومانی خودرو با نرخ سود صفر

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد نیوز ،با کم شدن دخالت نهادهایی همچون پلیس، سازمان حمایت، تعزیرات و شورای رقابت در صنعت خودرو کشور، خودروسازان در شرایط رکودی بازار نه تنها تن به افزایش قیمت‌ها نداده‌اند، بلکه با در نظر گرفتن تسهیلاتی، شرایط خرید خودرو را برای مشتریان فراهم کرده‌اند.

نمونه آن بخش‌نامه اخیر شرکت سایپاست که برای فروش محصولات خود وام های ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومانی با سود صفر تا ۲۱ درصد را در نظر گرفته و اقساط آن را ۱۲ تا ۱۸ ماهه تنظیم کرده است.

بر اساس این گزارش دومین خودروساز بزرگ کشور، خودرو تیبا اس ایکس و ای ایکس۲ را به ترتیب با وام ۱۲ میلیون تومانی و نرخ سود ۲۱ درصدی و وام ۹ تا ۱۶ میلیون تومانی با نرخ سود صفر تا ۱۹ درصد، ۱۵ تا ۳۰ روزه به مشتریان واگذار می‌کند.

این گزارش حاکی از آن است که سایپا خودرو «سراتو» را با وام ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی در اقساط ۱۸ تا ۲۴ ماهه به فروش رسانده و در ازای آن بسته به انتخاب مشتری نرخ سود صفر تا ۱۰ درصد را دریافت می‌کند.

کارشناسان معتقدند که این گونه روش فروش از سوی خودروسازان سبب خواهد شد تا فشار آنها برای دریافت تسهیلات کم شود و آنها با بازارسازی‌های گوناگون، به رفع مشکلات مالی بنگاه شان اقدام کنند. همه‌گیر شدن چنین روش‌هایی در بنگاه‌های بزرگ سبب خواهد شد تا بانک‌ها به تامین مالی بنگاه‌های متوسط و کوچک بپردازند.

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *