آخرین اخبار

تابستانی داغ در انتظار بازار خودروی داخلی/ رکود بی معنی است

به گزارش کارنت، یکی از موضوعاتی که از ابتدای سال 94 در مورد آن بحث و گفتگوی بسیاری شد و ورود مستقیم دولت را به همراه داشت، رکود در بازار فروش خودرو بود که البته به گفته کارشناسان تنها گریبان خودروهای نو را می گرفت.

در همان سال با ایجاد یک کمپین در جامعه برای اعتراض به کیفیت نازل برخی از خودروها، مشکل بیشتر شد و البته حضور دولت به بهانه برنامه خروج از رکود اقتصادی و کمک هزار میلیاردی به صنعت خودرو برای فروش محصولات خود که ماه ها در انبارها خاک می خورد، صنعت خودرو جان تازه ای گرفت.

از ابتدای سال 95 باز هم از گوشه و کنار صداهایی به گوش می رسید مبنی بر اینکه بازار خودرو راکد است و دولت باید کاری کند که احتمالا منظور از کاری کردن تزریق مجدد هزار میلیارد دیگر به صندوق خودروسازان است.

در این میان برخی از واردکنندگان خودروهای خارجی از جمله برندهای چینی که به علت فروش بیش از 100 هزار خودروی داخلی در سال گذشته، عرصه را به خود تنگ می دیدند، با گذاشتن جشنواره ها و بخشنامه های فروش گوناگون سعی کردند قسمتی از سهم از دست رفته خود از بازار ایران را مجدد به دست آورند.

به نظر می رسد که تقابل خودروسازهای دخلی و خارجی اگر هیچ نفعی هم نداشته باشد، باعث خواهد شد این دو گروه در توسعه امکانات و خدمات ارائه شده به مشتریان خود، کمی بهتر عمل کنند.

در این میان برخی از کارشناسان خودرو رکود در بازار خودرو به خصوص از نوع داخلی سازش را قبول ندارند.

عبدالله بابایی یکی از همین کارشناسان است که در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو» با رد رکود بازار خودرو چنین گفت: این مطلب که گفته می شود بازار خودروی داخلی با رکود روبه رو است و وضع خودروساز داخلی در حالت تنش زا قرار دارد را به هیچ عنوان قبول ندارم.

وی ادامه داد: این چه رکودی است که خودروسازهای داخلی 100 تا 100 تا خودروی خود را می فروشند و بازار را قبضه کرده اند؟ وضعیت فروش خودرو داخلی و همچنین خارجی بسیار خوب است و این مهم به علت تغییراتی است که در سال های اخیر در مدل فروش خودرو داده شده است.

این کارشناس صنعت خودرو فروش اعتباری و نقدی اقساط را دلیل تغییر وضعیت بازار خودرو دانست و افزود: این تغییر در مدل فروش تصمیم شجاعانه و بسیار خوبی بود که در بازار خودروی داخلی و خارجی اتفاق افتاد و بسیار به رشد فروش در ماه های اخیر نیز کمک کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت بازار از ابتدای سال95 من فکر می کنم تابستانی بسیار داغ البته در بازار فروش خودرو در انتظار تولید کننده داخلی و حتی واردکنندگان خودرو باشد که این مهم هم به نفع تولیدکننده است و هم به نفع مصرف کننده چرا که این رقابت در فروش تابستانی می تواند باعث شود تولید کننده بیشتر هوای مشتری های احتمالی خود را داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. دقیقا” منهم فکر میکنم امسال تابستان بسیار داغی خواهیم داشت چون مردم با نخریدن این اشغالهای تکراری و گران داغ ننگ را بر پیشانی اشغال سازان خواهند نشاند .

  2. امیدوارم روزی ایرانی به خود تهیب بزند که چرا یک خودرو را ۱۰ سال تولید می کنی چرا طرحها را تغییر نمی دهی؟ اگر شیعه واقعی یا فرزند کوروش می خواهیم باشیم شرم کنیم از خودمان از تولیداتمان . بانگ نواوری سر دهیم منافع ملی را بر منافع شخصی و گروهی ترجیح دهیم و …

    1. چنين چيزي نياز به فرهنگ سازي داره . همونطور كه الان اكثر مردم دروغگو و زيرال زن و دزد هستن و اين در حالي هست كه اوايل انقلاب خيلي بهتر بود. متاسفانه با حرف من و شما هيچ چيزي درست نميشه . اولين قدم بايد روي قوه مجريه كار شه و همه قوانين سخت گيرانه به سرعت عمل شن تا ديگه كسي جرعت نكنه هركار مي خواد بكنه اما حيف كه از همون بالا همه دزدن و به خاطر منافع خودشون نمي كنن اين كار رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *