آخرین اخبار

متهم پرونده نگین خودرو آفتاب: می‌خواهم پول مردم را بدهم

متهم اصلی پرونده نگین خودرو آفتاب که این روزها در زندان تهران بزرگ مشغول تحمل کیفر است، می‌گوید اگر فقط 6 ماه تحت نظارت دستگاه قضایی، مرخصی بگیرد و از زندان خارج شود، می‌تواند از همه 3500 شاکی پرونده رضایت بگیرد.

به گزارش کارنت، حسینی که هم اکنون در زندان بزرگ تهران به سر می‌برد در تماس تلفنی با تسنیم ضمن اعلام آمادگی برای تسویه بدهی با تمام شاکیان این پرونده اظهار کرد: از مجموع سه هزار و 500 نفری که در این پرونده شکایت کرده‌اند، حدود هزار نفر ذی‌حق نیستند بلکه اشخاصی هستند که یا قبلاً از آنها رضایت گرفته شده یا اینکه به دلیل تحویل خودرو از شرکت و بلاتکلیفی در خصوص اسناد به دادسرا مراجعه کرده‌اند در حالی که دعوای آنها حقوقی است. با این حال قصد دارم پول همه شکات را پرداخت کرده، رضایت بگیرم تا پرونده بسته شود و مردم به پولشان برسند.
6700 خودرو به مردم دادم

متهم اصلی پرونده نگین خودرو آفتاب با اشاره به مکاتباتی که با دادستان تهران انجام داده افزود: از مسئولان قضایی درخواست دارم اجازه بدهند از محل توقیف شش هزار و 700 خودرویی که قبلاً به مردم تحویل دادیم و بابت هر خودرو به طور میانگین 20 میلیون تومان به ما بدهکار هستند، پول مردم را بدهیم و با طلبکاران تهاتر کنیم.

حسینی تصریح کرد: قصد ما گرفتن رضایت است و دوست داریم مردم هر چه سریع‌تر به پول‌هایشان برسند. در حال حاضر شخصاً مالی نداریم که بخواهیم بدهیم و تمام اموال‌مان توقیف است. شش هزار خودرو به مردم دادیم که با پول هر خودرو می‌توانیم با چهار تا شش نفر از شکات تسویه حساب کنیم و رضایت بگیریم.

متهم اصلی پرونده نگین خودرو آفتاب گفت: بر اساس احکامی که دادگاه‌های حقوقی صادر کردند، کسانی که از ما خودرو گرفته‌اند 20 تا 100 میلیون تومان بدهکار هستند. ما می‌توانیم برای این افراد سند صادر کنیم و پول‌های حاصل از بدهی آنها را به شکات بدهیم و رضایت بگیریم.
6 ماه فرصت بدهند تا پول مردم را بدهم

حسینی افزود: متاسفانه به رغم دستور اکید دادستان تهران مبنی بر پیگیری و بسته شدن این پرونده و دستوری که متعاقباً معاون دادستان برای زندان صادر کرده تا برای خروج از زندان در قالب مرخصی مساعدت شود، زندان همکاری نمی‌کند و پاسخ داده که باید در نامه بنویسند «مرخصی بدهید» و ما با مساعدت نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

متهم اصلی پرونده نگین خودرو آفتاب تقاضا کرد که به او شش ماه فرصت بدهند تا تحت نظر دستگاه قضایی از جمله دادستانی تهران از زندان خارج شود تا از محل اموال توقیف شده خود بتواند پول‌های شکات را تمام و کمال پرداخت کند و دوباره به زندان بازگردد.
دستور دادستان برای مساعدت در اعطای مرخصی

حسینی با بیان اینکه آمادگی کامل دارد تحت نظارت از زندان بیرون بیاید، پول مردم را پرداخت کند و رضایت بگیرد ولی با این مسئله مخالفت می‌شود گفت: ضمن قدردانی از توجه و زحمت دادستان تهران در پیگیری امور پرونده نگین خودرو، با توجه به مکاتباتی که داشتم، دادستان تهران دستور داده مساعدت شود. به همین خاطر از مسولان زندان تهران بزرگ تقاضا دارم جهت حل پرونده و احیای حقوق شکات، همکاری لازم را انجام دهند. اگر شش ماه به من مرخصی بدهند در طول شش ماه تحت نظارت دستگاه قضا کل این پرونده را جمع و پول مردم را پرداخت می‌کنم بعد هر چقدر خواستند مرا در زندان نگه دارند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا همه شش هزار و 700 خودرو تحویل داده شده توقیف است گفت: تقاضا کرده‌ام این تعداد خودرو، توقیف فیزیکی شود و تمام شماره پلاک‌ها را هم اعلام کردیم. نمونه برگه توقیف را هم زدم و اولین نفر نیز شخصی به نام «الف. الف» است.
تحمل آه و نفرین مردم را ندارم

متهم اصلی پرونده نگین خودرو تاکید کرد: می‌توانم با هزار دستگاه از این خودروها، رضایت تمام شکات را بگیرم و حق هیچ کس هم این وسط پایمال نشود اما نمی‌دانم چرا مخالفت می‌شود. حاضرم در زندان بمانم اما اجازه بدهند پول مردم را بدهم تا زیر دِین مردم نباشم زیرا قدرت تحمل آه و نفرین مردم را ندارم.

وی اضافه کرد: بیشترین مبلغ در این پرونده 18 میلیون و کمترین مبلغ نیز پنج میلیون تومان است. خدا و پیغمبر سرم می‌شود و از روز نخست از مسئولان خواسته‌ام که اجازه بدهند از محل پول‌هایی که دست مردم دارم، با شکات تسویه حساب کنم. در زمانی هم که در اوین بودم، از 300 تا 400 نفر از شکات رضایت گرفتم و یک کمپینی هم برای گرفتن رضایت از مردم راه‌انداختم اما اجازه ندادند فعالیت کند.

حسینی در پایان تاکید کرد که آمادگی کامل دارد از محل توقیف خودروهای تحویل داده شده به مردم، پول شکات را بدهد و دادستان تهران نیز به دنبال درخواست وی، دستور مساعد برای انجام این کار داده تا پرونده هر چه سریع‌تر خاتمه یابد اما برخی افراد دستور دادستان را انجام نمی‌دهند.

 

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *