آخرین اخبار

با پول دنا یا تندر90 چه خودروهای خارجی می‌توان خرید؟

به گزارش کارنت، در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای رقابت تصمیم بر آن شد تا دوخودرو دنا و تندر90 اتوماتیک که در بازار رقیب دارند، از سیستم قیمت گذاری شورا خارج شوند و تعیین قیمت‌ آنها به حاشیه بازار واگذار شود؛ براین اساس ایران خودرو بدون مزاحمت نهادهای قیمت‌گذار و نظارتی نظیر سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی قیمت این دو خودرو را در حاشیه بازار تعیین کند.

اما رقبای این دو خودرو تولید داخل در بازارهای جهانی چه محصولاتی است؟ برای یافتن جواب این سوال با در نظر گرفتن قیمت خودروی تندر90 در بازار داخلی که حدود 50 میلیون و 200 هزار تومان و معادل 16هزار و 447 دلار و همچنین قیمت خودرو دنا که حدود 43 میلیون و 600 هزار تومان و معادل 14هزار و 240 دلار است سری به بازارهای جهانی زدیم.

1. Ford Focus

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 15,520  دلار معادل 53,702,304 تومان به فروش می رسد.

2. Toyota corolla

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 15,350  دلار معادل 53,114,070 تومان به فروش می رسد.

3. Scion XD

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 15,320  دلار معادل 53,010,264 تومان به فروش می رسد.

4. Honda Civic

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 15,305  دلار معادل 52,958,361 تومان به فروش می رسد.

5. Toyota Tacoma

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 15,170  دلار معادل 52,491,234 تومان به فروش می رسد.

6. Mitsubishi Lancer

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 14,540  دلار معادل 50,311,308 تومان به فروش می رسد.

7. Kia Spectra

این خودرو در بازار اروپا به قیمت 14,200  دلار معادل 49,134,840 تومان به فروش می رسد.

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

‫7 نظرها

 1. این خودروها نمی توانند رقیب دنا و باشند زیرا اگر وارد ایران شوند قیمتشان بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت. شما باید خودروهایی را نام ببرید که قيتشان در بازار داخلی با این دو خودرو قابل مقایسه باشد. با اینحال مطلب شما یک فاجعه و در واقع یک بازار کلاهبرداری را نشان می دهد

  1. در واقع انگار كه اگه منصف باشيم قيمت دنا نهايت ١٨ و تندر ٢٥ بايد باشه و خودرو ها با اين قيمت جهاني وارد ايران بشن.فكر نمي كنم كار سختي باشه.با تعديل نيرو و قطع كردن چند تا دست همه چيز حل خواهد شد…بايد دست دزد ها رو قطع كرد كه درس شه . كاش مي شد به رهبرمون كه مداوم در حال تاكيد بر اقتصاد مقاومتي هست بگيم حرفمون رو. بگيم دستور بده دست قطع كنن… تا ريشه كن شه دزدي و دروغ . مثل اوايل انقلاب !!! نبايد رحم كرد…تا وقتي فساد هست هيچ پيشرفتي نيست.

 2. بله….
  واقعا سوختم !!!!!!!!!
  چقدر بي رحمانه بود . ياد سر بريدن داعش افتادم !!!!
  كرولا و لنسر ؟؟؟؟!!!!!!!
  اي خدا نسل اين دزدا رو منقرض كن !… بابا توليد داخلي كه كيفيت نداره چرا بايد حمايت شه … تا كي ؟؟؟؟؟؟ جمع كنين خواهشا…نگران خارج شدن ارز هستين بياين اين پژو و رنو آشغال رو جمع كنين مثل آدم اين خودرو ها رو در داخل مونتاژ كنين به قيمت جهاني دست از سر مردم بردارين !!!!!!!

  1. اگه به قیمت جهانی بخوان خودرو مونتاژ کنن بدن دست مردم پس جیب گشادشونو از کجا پر کنن؟

 3. شکی نیست که توی ایران خودرو سازی ها مردم رو میدوشن وخیانت بزرگی میکنن که مردم رو احمق فرض میکنن البته موفق هم هستن

 4. ما مردم ایران بدلیل نابودی صنعت خودرو و گرانی بیش از حد و انحصاری بودن آن خیلی ناراحت هستیم و زجر میکشیم که این خودروها این همه گران و نابود است و خیلی خیلی ناایمن و با خودروهای افغانی هم قابل مقایسه نیست

 5. تازه این قیمت دلار شخصی 3500 تومان است وگرنه دلار برای دولت 800 تومان استیعنی فورد و تویوتا 15 میلیون تومان قیمت دارند با آن همه کیفیت و خدمات پس از فروش و دنا و تندر 4 برابر قیمت آنهاست نه برابر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *