آخرین اخبار

بازار خودرو کشور همچنان در حالت کما

تحلیلگر بازار خودرو با بیان این که بازار خودروی داخلی از ابتدای سال تاکنون دارای ثبات نسبی بوده و قیمت خودرو در این مدت افزایش نیافته است گفت: رکود فصلی همچنان در بازار خودرو حاکم است.

به گزارش کارنت، علیرضا پور حسنی تحلیلگر بازار خودرو در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : اواخر سال گذشته قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو به دلیل افزایش تقاضای خرید ، یک تا یک و نیم میلیون تومان افزایش یافت اما این افزایش قیمت طولی نکشید در بازه زمانی فروردین ، اردیبهشت و خرداد سالجاری به دلیل فقر تقاضا و رکود فصلی بازار پاپس گذاشت و به سر خانه اول بازگشت.

پورحسنی با اشاره به اینکه ” رکود در بازار خودرو همچنان حاکم است”، گفت: بخشی از این رکود، فصلی است و همیشه در ماههای فروردین، اردیبهشت و خرداد بازار کشور با کاهش تقاضای خرید خودرو مواجه است.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی، خودروهای با کیفیت و همچنین خودروهای که بصورت لیزینگ با اقساط بلند مدت از سوی خودروسازان عرضه می شود متقاضی بیشتری در بازار دارد.

تحلیلگر بازار خودرو با اشاره به اینکه بازار خودروهای وارداتی نیز در این مدت به دلیل رکود فصلی پررونق نبوده است، گفت: قیمت برخی از خودروهای وارداتی به دلیل بسته بودن سامانه ثبت سفارش و کمبود عرضه بر مدار افزایشی است.

وی خاطرنشان کرد : در زمان خرید خودرو عوامل مختلفی از قبیل عرضه و تقاضا ، نوسان ارزی ، تغییرات هزینه های گمرکی، شماره گذاری خودروهای وارداتی، نحوه قیمت گذاری و عرضه محصولات شرکت های تولید کننده خودروی داخلی و …در قیمت خودرو تاثیرگذار هستند اما مهمترین این عوامل عرضه و تقاضا است.

پورحسنی ادامه داد: هر سال بازار در اواسط مرداد و اواخر اسفند ماه بیشترین تقاضای خرید خودرو و همینطور فروردین و اردیبهشت ماه با کمترین تقاضا برای خرید خودرو روبروست.

 

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *