آخرین اخبار

نتایج تست تصادف خودروها در هند، رنو کوئید بهتر است یا پراید؟

اخیراً نتایج تست تصادف برخی از خودروهای تولیدشده در هند توسط NCAP در دهلی‌نو منتشرشده است و پرده از وضعیت فاجعه‌بار ایمنی خودروهای تولیدشده در این کشور برداشته است. پنج خودرویی که در این تست‌ها حضور داشتند، عبارتند از رنو کوئید، سوزوکی ماروتی سلریو، سوزوکی ماروتی اکو، ماهیندرا اسکورپیو و هیوندای ایون. تمامی این خودروها در تست تصادف از جلو با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت آزمایش شدند که نتیجه همگی عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان دادند.

test drive india-1

سه نسخه متفاوت از رنو کوئید، خودرویی که کاندیدای جانشینی پراید در ایران است، ازجمله نسخه دارای کیسه هوا و نسخه‌های بدون کیسه هوا؛ اما حتی کوئید با کیسه هوا هم نتوانست هیچ ستاره‌ای در حفظ امنیت سرنشینان بزرگ‌سال دریافت کند. البته خبری که احتمالاً کمی امیدبخش باشد، این است که کوئید توانست در حفظ امنیت سرنشینان کودک دو ستاره به دست آورد.

test drive india-2
سازمان جهانی NCAP (سازمان بررسی عملکرد ایمنی خودروها) در رابطه با کوئید به این موضوع اشاره کرد که احتمالاً خرد شدن و از هم پاشیدن فضای داخلی آن نیز وجود دارد. اگرچه در این تست چنین چیزی مشاهده نشد؛ اما نشانه‌هایی از ناپایداری در خودرو باعث می‌شود تا احتمالاً از بین رفتن اتاق داخلی خودرو در تصادف با سرعت‌های بالا وجود داشته باشد.

test drive india-3
خبر خوب دیگر این است که رنوی هند قبلاً اعلام کرده بود که با ارائه آپگریدهایی برای خودرو، کوئید را ایمن‌تر از گذشته خواهند کرد تا برای بار دوم توسط NCAP در معرض آزمایش قرار گیرد.

همچنین آقای کارلوس گوسن، مدیرعامل رنو-نیسان، قبلاً به‌وضوح اعلام کرده بود که رنو کوئید در دسته خودروهای اروپایی قرار نخواهد گرفت؛ اما اخیراً شایعاتی مبنی بر تست یک نمونه آزمایشی از این خودرو در اوایل سال جاری در آلمان به گوش می‌رسد. با توجه به افتضاحی که کوئید در تست تصادف NCAP به بار آورد به نظر می‌رسد حتی اگر رنو خواستار فروش این خودرو در اروپا هم باشد، آن را با نشان داچیا به فروش برساند. البته این خودرو برای ورود به بازار اروپا باید دوباره طراحی شود و ازنظر ایمنی بتواند چراغ سبز سازمان بررسی خودروهای جدید اروپایی را دریافت کند.

مشخصات فنی رنو kwid

مشخصات فنی سوزوکی سلریو

سوزوکی سلریو ،رقیب بعدی و اصلی پراید در راه بازار ایران

test drive india-4

test drive india-5

test drive india-6

test drive india-7
همانند کوئید، چهار خودرو دیگر نیز در حفاظت از سرنشین بزرگ‌سال هیچ ستاره‌ای کسب نکردند. ماهیندرا اسکورپیو و هیوندای ایون توانستند همانند کوئید در بخش ایمنی سرنشین کودک، دو ستاره کسب کنند و این در حالی بود که سوزوکی ماروتی اکو و سوزوکی ماروتی سلریو در این بخش تنها یک ستاره دریافت کرد.

پدال

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *