آخرین اخبار

خودداری شورای رقابت از ابلاغ قیمت جدید خودروها

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، شورای رقابت دویست و پنجاهمین جلسه خود را روز دوشنبه برگزار می‌کند و قصد دارد در این جلسه به پرونده های «عرضه و فروش پمپ های آب پنتاکس تقلبی در کشور» و «شکایت ابطال مزایده جایگاه سوخت شماره یک اصفهان توسط سازمان خصوصی سازی» رسیدگی کند.

بر اساس این گزارش، شورای رقابت بدین ترتیب در جلسه آتی خود درباره خودرو سکوت خواهد کرد، تا ابلاغیه افزایش قیمت خودروها که قرار بود از اوایل خرداد اجرایی شود در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

این گزارش حاکی از آن دارد که افزایش قیمت 23 نوع خودرو داخلی در شورای رقابت به تصویب رسیده اما هنوز برخی از اعضا آن را امضا نکرده‌اند.

این شورا هفته گذشته قیمت دو خودرو دنا و تندر دنده اتوماتیک را آزاد اعلام کرد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که شورای رقابت با ورود به بحث قیمت گذاری خودرو عملا از وظایف اصلی خود که ایجاد فضای رقابتی در کشور است، دور مانده و به شورایی تشریفاتی در خصوص رقابتی کردن بازارهای ایران تبدیل شده است.

 

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *