آخرین اخبار

دیپورت ناگهانی خودروهای آمریکایی اثرش را گذاشت

در آخرین کارنامه روزانه تجارت ایران، دیگر ایالات متحده آمریکا برخلاف روزهای پیشین در فهرست 20 کشور عمده طرف معامله واردات ایران حضور ندارد.

روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه همزمان با لغو ناگهانی مجوز واردات خودرو از کشور ایالات متحده آمریکا و حذف اسامی 24 مدل شورلت از فهرست خودروهای مجاز برای ورود به کشور در سال 95 از سیستم ثبت سفارش، آمریکا از فهرست کشورهای عمده طرف معامله واردات ایران خارج شده است. این در حالی است که در ماه‌های اخیر معمولا نام آمریکا در این فهرست مشاهده می‌شد و حتی در برخی روزها این کشور در شمار اولین کشورهای مبدأ واردات ایران قرار می‌گرفت.

بررسی داده‌های موجود در سامانه گزارش‌های روزانه آمار تجارت خارجی گمرک ایران نشان می‌دهد در روز 15 اردیبهشت‌ماه سال 95 کشورهای امارات متحده عربی، چین، ترکیه، کره، هند، آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، آرژانتین، سوئد، اسپانیا، تایلند، فیلیپین، کانادا، ژاپن، تایوان، فرانسه، مالزی و اتریش به ترتیب مبدأ عمده واردات ایران هستند.

شکل زیر بر اساس آخرین داده‌های موجود در سامانه گزارش‌های روزانه آمار تجارت خارجی گمرک ایران تهیه شده است.

keshvarhaye varedat iran

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *