آخرین اخبار

قیمت خودرو باید کاهش یابد

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: قیمت خودروهای داخلی نه افزایش بلکه باید کاهش یابد.

به گزارش کارنت، محمد جعفری در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اقدام شورای رقابت در افزایش قیمت خودروهای داخلی، اظهار کرد: مشخص نیست براساس چه مستندات و چه منطقی شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی را افزایش داده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو در حالی است که مردم انتظار کاهش قیمت‌ها را داشتند، خاطرنشان کرد: با توجه به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها، منطقی است که قیمت خودرو کاهش یابد.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: خودروسازان در گذشته تحریم را بهانه افزایش هزینه‌های تولید و رشد قیمتها قرار می‌دهند بنابراین با لغو تحریمها دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد.

وی افزود: شورای رقابت به جای آنکه قیمت خودرو را افزایش دهد باید راهکاری برای از بین بردن انحصار از بازار خودرو و رقابتی شدن صنعت خودرو ارائه داده و این راهکار را اجرایی کند.

جعفری با بیان اینکه تورم سالانه دلیل منطقی برای افزایش قیمت خودرو نیست، تصریح کرد: لغو تحریمها باعث کاهش هزینه‌های تولید خودرو در کشور شده است بنابراین حداقل انتظار این بود که اگر قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد، افزایش نیز نیابد.

به گزارش ایسنا، اخیرا رئیس شورای رقابت از افزایش 1.8 درصدی محصولات ایران خودرو و 0.4 درصدی محصولات سایپا خبر داد.

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *