آخرین اخبار

افزوده شدن نام سایپا به سایت رسمی کمپانی سیتروئن! + عکس

همکاری دو کمپانی بزرگ خودروسازی کشورمان با کمپانی‌های فرانسوی، سال‌هاست که ادامه دارد و در این مدت بارها این همکاری‌ها به دلایل مختلف قطع و دوباره از سر گرفته شده است. یکی از کمپانی‌هایی که محصولاتش از دیرباز در کشور ما تولید شده و در خیابان‌ها دیده‌ایم، سیتروئن فرانسه است. این کمپانی که در سال ۱۹۱۹ توسط آندره سیتروئن تاسیس شد و هم اکنون به عنوان شرکت تابعه ای از گروه پژو فرانسه محسوب می‌شود.

سیتروئن تنها ۴ سال پس از تاسیس به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز اروپا و چهارمین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شد. همانطور که گفته شد این کمپانی بزرگ در سال ۱۹۷۶ بخشی از گروه صنعتی پژو سیتروئن فرانسه شد.

saipa citroen site-1

اما اگر به خاطر داشته باشید، ژیان به عنوان یکی از اولین محصولات این کمپانی از دیرباز در خیابان‌های اکثر شهرهای کشور ما تردد داشته است و ما ایرانیان با او خاطره بسیاری داریم!

همکاری کمپانی سایپا با سیتروئن چند سالی است که در حال انجام است و البته در برهه‌ای به دلیل افزایش تحریم‌های ضد ایرانی، این همکاری تا مرز قطع شدن کامل نیز پیشرفت. اما در اسفندماه سال گذشته اخباری مبنی بر آغاز دور جدید همکاری ایران با سیتروئن فرانسه در رسانه‌ها منتشر شد. حال به نظر می‌رسد که این رویداد قطعی شده و وب سایت رسمی کمپانی سیتروئن، شرکت سایپا را به عنوان یکی از شرکا و همکاران اصلی خود معرفی کرده و نام IRAN را در صفحه اصلی وب سایت خود اضافه کرد.

saipa citroen site-2

باید دید که آیا این همکاری به ورود خودروهای لوکس و بی نظیر سیتروئن به ایران ختم خواهد شد یا طبق معمول یک حرکت تبلیغی بوده و چیزی جز محصولات ساده و قدیمی این کمپانی های فرانسوی نصیب ایرانیان نخواهد شد!؟

البته ذکر این ضروری است که شرکای فرانسوی ایران خودرو و سایپا همیشه به بدعهدی و بی تعهدی معروف بودهاند؛ باید دید که آیا این همکاریهای دو طرفه صرفا برای تامین اهداف خاصی است یا قرار است چیزی نیز نصیب مردم شود؟!

نظر شما چیست ؟

چرخان

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *