آخرین اخبار

پژو؛ سلطان تولید خودرو در ایران

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، در سال گذشته مجموعا 893 هزار خودرو سواری در ایران به تولید رسیده که سهم دو خودروساز رنو و پژو به عنوان خودروسازان فرانسوی در تولید انواع سواری، 50 درصد بوده است.
بر اساس این گزارش در سال 94، حدود 364 هزار دستگاه خودرو با برند پژو به تولید رسیده که به تنهایی 41 درصد خودروهای سواری تولید شده در ایران را تشکیل می‌دهد.
همچنین در این سال رنو در دو شرکت ایران خودرو و سایپا 79 هزار دستگاه انواع ال90 و ساندرو به تولید رسانده که نشان می دهد این شرکت سهمی 9 درصدی در صنعت خودرو کشور داشته است.
آمار منتشر شده حاکی از آن است که طی سال گذشته در مجموع117 هزار دستگاه پژو پارس، 121 هزار دستگاه پژو 405، و 108 هزار دستگاه انواع پژو 206 به تولید رسیده است.
این آمار حاکی از آن است که خودروسازان چینی هم حدود 75 هزار دستگاه انواع خودرو سواری در برندها و مدل‌های گوناگون تولید کرده اند و توانسته اند سهمی 8 درصدی از بازار خودرو ایران را بگیرند.
این آمار نشان می‌دهد که نزدیک به 60 درصد خودروهای تولید شده طی سال گذشته با برندهای خارجی و 40 درصد آن با برندهای داخلی به تولید رسیده که بخش قابل توجهی از این 40 درصد را پراید به خود اختصاص داده است

 

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *