آخرین اخبار

دو ضرورت صنعت خودرو در سال95

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: خودروسازان در سال جدید دو موضوع فعال‌سازی مراکز طراحی خودرو و تولید مشترک با خودروسازان خارجی را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ، شهرام آزادی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در سال جدید باید سرمایه‌گذاری مناسبی در مراکز طراحی خودروسازان داخلی صورت گرفته و منابع انسانی آنها تقویت شود.
وی با بیان اینکه باید ارتباطات استراتژیک بین مراکز طراحی خودروسازان داخلی و مراکز طراحی خودرو در اروپا مجددا برقرار شود، خاطرنشان کرد: ‌در زمان تحریم این ارتباطات قطع شده بود با این حال با لغو تحریم‌ها این کار باید صورت گیرد. عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: همچنین در سال جدید خودروسازان داخلی باید به تولید مشترک با خودروسازان مطرح جهانی به‌ویژه خودروسازان اروپایی بپردازند.

وی افزود: این محصولات باید با برند اصلی تولید شده و البته در کنار آن انتقال تکنولوژی در زمینه ساخت قطعات و مونتاژ خودرو در داخل کشور صورت گیرد. آزادی با بیان اینکه هر دو این اقدامات باید در کنار هم و به طور همزمان صورت گیرد، تصریح کرد: فعال‌سازی مراکز طراحی داخلی باعث توسعه خودروهای تولید داخل خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *