آخرین اخبار

نظارت بر صنعت خودرو افزایش یابد

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در سال جدید نظارتها در زمینه رعایت استانداردها در صنعت خودرو باید افزایش یابد.

به گزارش کارنت، امرالله امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال جدید با ورود خودروسازان خارجی به ایران فرصت مناسبی برای خودروسازان داخلی برای همکاری با برندهای معروف بین‌المللی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این همکاری باید با انتقال تکنولوژی، ساخت داخل و صادرات همراه باشد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن همکاری با خودروسازان مطرح جهانی باید بلندمدت باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در این میان چالش‌هایی نیز وجود دارد که یکی از این چالش‌ها توجه صرف خودروسازان به سودآوری و عدم توجه به استانداردها است.

وی افزود: بنابراین در سال جدید نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر سازمان‌های نظارتی بر خودروسازان باید افزایش یابد تا در همکاری‌های جدید با خودروسازان خارجی استانداردها رعایت شود.

امینی با بیان اینکه چینی‌ها توجه ویژه‌ای به بازار خودروی ایران دارند، تصریح کرد: در سال جدید تولیدکنندگان خودروهای چینی در ایران باید از یک سو کیفیت را ارتقا داده و از سوی دیگر محصولاتشان را داخلی سازی کنند تا بتوانند این محصولات را با قیمت مناسبی عرضه و بازار خود را حفظ کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *