آخرین اخبار

تکلیف مذاکره سایپا و رنو اوایل سال آینده مشخص می‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اوایل سال 1395 مذاکره با شرکت رنو نهایی خواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، جمالی امروز در حاشیه مراسم آغاز طرح خدمات و امداد نوروزی گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: مذاکرات خارجی سایپا ادامه دارد و در پساتحریم ما شرایط فعالیت را تعیین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه خارجی‌ها شرایط ما را پذیرفته‌اند خاطرنشان کرد: مشارکت و سرمایه گذاری در ایران از جمله شروط ما برای همکاری با خودروسازان خارجی خواهد بود. ضمن آنکه موضوع کیفیت محصولات و صادرات نیز در همکاری‌های خارجی در اولویت قرار دارد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: طبق یکی از شروط تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت دوره عمر خودروهای خارجی که در ایران تولید خواهد شد حداکثر سه سال خواهد بود.

وی در رابطه با طرح تجدید ارزیابی سایپا اظهار کرد: در گذشته به دلیل تحریم‌ها و برخی سوءمدیریت‌ها سایپا با مشکل مالی مواجه شده و برخی شرکت‌های آن زیان ده شده‌اند. البته با تلاش صورت گرفته برای اولین بار طرح تجدید ارزیابی سرمایه گذاری‌های بلندمدت در کشور توسط سایپا انجام شد و به این ترتیب سرمایه گروه خودروسازی سایپا از 1700 میلیارد تومان به 4000 میلیارد تومان افزایش یافت و همه شرکت ها از زیان انباشته خارج شدند و پیش بینی سود ما به ازای هر سهم 100 ریال است.

به گفته جمالی برنامه‌هایی برای افزایش کیفیت محصولات در حال تولید در دستور کار است، ضمن آنکه در زمینه توسعه محصول نیز فعالیت می‌شود.

وی با بیان اینکه سالانه حداقل یک یا دو محصول جدید از سوی سایپا وارد بازار خواهد شد گفت: کیفیت محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است و این موضوع در مشارکت با طرف های خارجی مدنظر قرار می گیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.