آخرین اخبار

آغاز موج نخست سفرهای نوروزی سال95

فرمانده پلیس راه کشور از آغاز موج نخست سفرهای نوروزی در کشور خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدحسین حمیدی با بیان اینکه موج نخست سفرهای نوروزی از امروز آغاز شده است، گفت: پیش‌بینی ما این است که این سفرها از عصر امروز و فردا به اوج خود برسد.

وی با بیان اینکه امروز برخی از جاده‌های کشور بارانی است، اظهارکرد: با توجه به لغزندگی سطح راه، توصیه ما به رانندگان این است که در جاده‌های بارانی، سرعت خود را کاهش داده و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس در جاده‌های کشور از روز گذشته اظهار کرد: سرعت و سبقت غیرمجاز و انجام حرکات نمایشی جزو خط قرمزهای پلیس در طرح نوروزی است. ضمن اینکه رانندگان باید توجه داشته باشند که بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است و در صورت نبستن کمربند این امر تخلف محسوب شده و مأموران نسبت به اعمال قانون آن اقدام خواهند کرد.

حمیدی درباره اینکه در حال حاضر بار ترافیکی کدام جاده سنگین است، به ایسنا گفت: بار ترافیکی هنوز سنگین نشده،‌اما تعداد سفرها و حجم تردد در جاده‌های کشور به ویژه جاده‌های اطراف و کلانشهرهای بزرگ، افزایش داشته است.

ابتدای روز، بهترین زمان سفر

وی درباره بهترین زمان برای مسافرت نیز گفت: توصیه ما این است که افرادی که قصد سفر دارند، ابتدای روز و ساعات آغازین طلوع آفتاب را برای مسافرت انتخاب کنند.

فرمانده پلیس راه کشور به ارائه آمارهایی از تصادفات در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: در طرح نوروزی سال گذشته 40 درصد از تصادفات منجر به واژگونی شده است. این یعنی خستگی و خواب‌آلودگی سهم زیادی در بروز تصادفات داشته، از این رو از رانندگان می‌خواهم به ازای هر دو ساعت رانندگی حداقل 15 دقیقه را استراحت کرده و ادامه مسیر دهند. به همین منظور در جاده‌ها، اماکن اقامتی و استراحتی پیش‌بینی شده است.

حمیدی با بیان اینکه 62 درصد از تصادفات نیز در 30 کیلومتری شهرها رخ داده است، خاطرنشان کرد: نزدیک شدن به شهر یا رانندگی در اطراف آن به کمتر شدن احتمال بروز تصادف نیست.

وی ادامه داد: همچنین 52 درصد از تصادفات نیز بین ساعت‌های 12 تا 20 رخ داده که این نشان می‌دهد خستگی و خواب‌آلودگی سهم زیادی در بروز تصادفات دارد.

فرمانده پلیس راه کشور از رانندگان و مسافران خواست که هنگام سفر حتما تجهیزات و مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشند و پیش از آغاز سفر، اطلاعات مسیرها و جاده‌ها از رسانه‌های معتبر دریافت کرده یا با شماره تلفن 88255555 تماس بگیرند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *