آخرین اخبار

نظام تعرفه‌ ای واردات به 8 طبقه کاهش یافت

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از کاهش طبقات تعرفه‌ای در سال آینده خبر داد و گفت: طبق مصوبه هیات دولت سال ۹۵ هشت طبقه تعرفه‌ای خواهیم داشت.

به گزارش کارنت به نقل ازپایگاه خبری سازمان توسعه تجارت، تقی محمدیان اظهار کرد: از ابتدای سال 95 تعداد طبقات تعرفه‌ای از 10 طبقه به 8 طبقه کاهش خواهد یافت و میزان تعرفه نیز از 5 تا 55 درصد محاسبه می‌شود.

وی افزود: طبق مصوبه هیات دولت سال آینده طبقات تعرفه‌ای از حداقل 5 درصد آغاز می‌شود و حداکثر تعرفه دریافتی نیز  55 درصد است و تعرفه 10، 15، 20، 26، 32 و  40 درصد نیز سایر طبقات تعرفه‌ای در سال 95 خواهد بود.

محمدیان با تاکید بر اینکه از ابتدای سال آینده مصوبه کاهش طبقات تعرفه‌ای اجرا می‌شود، تصریح کرد: این مصوبه به مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ابلاغ شده و از سال آینده لازم‌الاجراست.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات، یادآور شد: هر سال نظام تعرفه‌ای مورد بازنگری قرار می‌گیرد و در قالب کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر می‌شود، سال گذشته نیز طبقات تعرفه‌ای از 14 به 10 طبقه کاهش یافته بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد سال 96 طبقات تعرفه‌ای به 6 طبقه می‌رسد.

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.