آخرین اخبار

اسلواکی شریک مناسب ایران برای قطعه‌ سازی خودرو

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به علاقه‌مندی اسلواک‌ها برای همکاری با ایران در زمینه قطعه سازی خودرو گفت: اسلواکی فعالیت‌های مناسبی در زمینه قطعه سازی دارد.

به گزارش کارنت، مسعود خوانساری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: اسلواکی کشوری تازه تاسیس بوده و به دنبال آن است که در ایران سرمایه گذاری کند و علاقه مندی خود را در این باره نشان داده است.

وی افزود: اسلواک‌ها در صورتی که همتای ایرانی خود را پیدا کنند، زمینه و امکان همکاری با این کشور وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه مهم‌ترین گیر ما برای توسعه روابط اقتصادی گیر بانکی است ادامه داد: اسلواکی فعالیت‌های مناسبی در زمینه قعطعه سازی دارد و برای همکاری با ایران نیازمند همکاری دولت‌ها با یکدیگر هستند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه قطعه سازی ما دست بخش خصوصی است اما خودرو سازی‌های ما دولتی بوده و برای ورود سرمایه گذاران خارجی همکاری دولتی‌ها مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، وازیل هوداچ وزیر اقتصاد جمهوری اسلواکی در نشست مشترک  17 اسفند سال جاری بازرگانان اسلواکی و ایران در اتاق بازرگانی تهران در این ارتباط اظهار کرد: دو دولت ایران و اسلواکی می‌توانند نقش موثری در فراهم آوردن شرایط و زیرساخت‌ها برای توسعه همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور داشته باشند.

گفتنی است، این کشور با وجود جمعیت کمی که دارد سالانه یک میلیون خودرو در سال تولید می‌کند و شرکت‌های کیا، سیتروئن و پژو در اسلواکی فعالند و تولیدکنندگان این کشور در زمینه قطعه‌سازی مطرح هستند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *