آخرین اخبار

2 سال آینده، زمان جهش خودروسازی ایران است

به گزارش کارنت، باتوجه به رفع محدودیت‌های بین‌المللی و اشتیاق خودرو سازهای مطرح برای حضور در ایران و شراکت با خودروسازان ایرانی در دو سال آینده باید منتظر جهش صنعت خودرو‌سازی ایران بود.مدیرعامل شرکت قطعه‌سازی gestamp  در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به خودروسازی در ایران گفت: معتقد هستم که آینده صنعت خودرو‌سازی در ایران درخشان خواهد بود.

فرانسیسکو ریبراس افزود: دنیای خودرو در حال تغییر است و بازیگران زیادی در آن حضور دارند و این روزها رقبای جدید وارد بازار شده‌اند به طوری‌که در آینده نزدیک، بازار از انحصار چند خودروساز مشهور خارج می‌شود. وی افزود: اگر شرکت‌های خودروسازی خواهان نگه‌داشتن خود در برابر رقبای جدید هستند باید هزینه‌های خود را هدفمند کنند.

مدیرعامل این شرکت اسپانیایی افزود: در سال 2000 در سه نقطه جهان خودروسازان اصلی حضور داشتند که شامل اروپا، آمریکا و ژاپن بود اما اکنون کشورهای دیگری نیز وارد عرصه خودروسازی شده‌اند از جمله چین که 28 درصد تولید خودروی جهان را در اختیار گرفته و سایر کشورها به غیر‌از مناطق فوق 25 درصد بازار را در اختیار گرفته‌اند که ایران نیز شامل همین کشورها می‌شود و انتظار می‌رود در آینده نقش ایران در صنعت خودرو‌سازی جهان پر رنگ‌تر شود.
وی تصریح کرد: باتوجه به رفع محدودیت‌های بین‌المللی و اشتیاق خودروسازهای مطرح برای حضور در ایران و شراکت با خودروسازان ایرانی در دوسال آینده باید منتظر جهش صنعت خودرو ‌سازی ایران بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.