آخرین اخبار

قیمت پژوهای جدید ایران خودرو بالا نیست

قیمت‌های تعیین‌شده برای پژو 301، 208 و 2008 که قرار است از سال آینده تولید آنها آغاز شود با توجه به وضعیت فعلی قیمت ارز و بسیاری دیگر از فاکتورها صورت گرفته است. قدر مسلم اگر به‌طور مثال قیمت ارز تغییر پیدا کند، قطعا قیمت‌های تعیین‌شده هم تغییر خواهند کرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو اعتقاد دارد نرخ‌های تعیین‌شده برای پژوهای جدیدی که قرار است از سال آینده در کشور تولید شود، اصلا «زیاد» نیست.
هاشم یکه‌زارع با بیان این مطلب افزود: نرخ‌های تعیین‌شده گرچه احتمال دارد در هنگام عرضه «تغییر» پیدا کند اما قیمت‌هایی که عنوان شد، به‌صورت عادلانه تعیین شده است.

وی درباره شرایط قیمت‌گذاری خودروهای پژو که قرار است در آینده‌ای نزدیک در ایران مونتاژ شود، اظهار کرد: برخی قیمت تعیین‌شده توسط ایران‌خودرو را با قیمت‌های تعیین شده در دیگر کشورهای همسایه مقایسه می‌کنند اما ملاک ایران‌خودرو درباره قیمت‌گذاری این خودروها در ایران، به دست آمدن یک قیمت عادلانه است که هم کفاف هزینه‌های جاری را دهد و هم حاشیه سود حداقلی نصیب ایران‌خودرو کند.

یکه‌زارع با بیان اینکه احتمال تغییر قیمت‌های تعیین شده در موعد عرضه به بازار وجود دارد، توضیح داد: قیمت‌های تعیین‌شده برای پژو 301، 208 و 2008 که قرار است از سال آینده تولید آنها آغاز شود با توجه به وضعیت فعلی قیمت ارز و بسیاری دیگر از فاکتورها صورت گرفته است. قدر مسلم اگر به‌طور مثال قیمت ارز تغییر پیدا کند، قطعا قیمت‌های تعیین‌شده هم تغییر خواهند کرد.

پیش‌بینی کاهش هزینه تولید خودرو در سال 95
نایب‌رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی خودرو گفت: چنانچه دولت و مجلس موانع  موجود در فضای کسب‌و‌کار را برطرف نکنند، عملا رغبتی برای سرمایه‌گذاری خارجی در ایران ایجاد نخواهد شد.

احمدرضا رعنایی با توجه به تاثیر شرایط موجود بر حضور جدی‌تر سرمایه‌گذاران خارجی اظهار کرد: هر چند اجرای برجام می‌تواند تا حدودی در بهبود شرایط کنونی و عبور از رکود اقتصادی نقش موثری ایفا کند اما مسلما حضور شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاری آنان در اوضاع فعلی کسب‌و‌کار، ارتباط تنگاتنگی با سیاست دولت و فراهم کردن بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد.

وی افزود: اینکه دولت پس از برجام کماکان سیاست‌های انقباضی را ادامه دهد و سیاست‌های انبساطی پولی را اعمال نکند یقینا موجب آسیب به بخش‌های اقتصادی و تولیدی در کشور خواهد شد.

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.