آخرین اخبار

آریسان به مراتب با کیفیت‌ تر از وانت پیکان است؟

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اعتقاد دارد موتور وانت های جدید ایران خودرو به هیچ عنوان «آلودگی های موتور پیکان» را ندارند.

به گزارش کارنت، هاشم یکه زارع با بیان این مطلب گفت: موتورهای آریسان تقویت شده هستند و از نظر محیط زیستی مشکلی ندارند چرا که اگر مشکلی در خصوص موتورهای این وانت بارها وجود داشت سازمان ملی استاندارد ایران به هیچ وجه مجوز شماره گذاری این خودرو را صادر نمی کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که علت به کار نگرفتن یک موتور دیگر در این خودرو چه بود، اظهار کرد: در زمان طراحی چند مدل موتور مد نظر متخصیص قرار گرفت اما با توجه که تصمیم بر آن بود که وانت آریسان «جایگزین پیکان وانت» شود تصمیم گرفته شد موتور پژو “روآ” روی این وانت زیبا نصب شود که از کاربری بالاتری به خصوص در زمینه محیط زیستی برخوردار است.

یکه زارع تصریح کرد: موتورهای وانت آریسان تقویت شده است و به هیچ وجه آلودگی موتورهای پیکان را تولید نمی کند.

مدیرعامل ایران خودرو در خصوص مشخصات فنی این اتومبیل به خبرنگار «پرشین خودرو» توضیح داد: خوشبختانه از زمان عرضه، با اقبال مشتریان از این اتومبیل با کارایی هایی که دارد مواجه شده ایم چرا که وانت آریسان ضمن برخورداری از امكانات ایمنی و فضای جادار و راحت برای رانندگی، از قابلیت بالاتری برای حمل بار برخوردار است. همچنین در زمینه طراحی تزیینات داخلی از قبیل داشبورد و رودری‏ها، یک رانندگی دلپذیر برای كاربران فراهم کرده است.

وی در همین رابطه ادامه داد: استفاده از موتور پایه گاز سوز 1700 سی سی که دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 است علاوه بر صرفه جویی در هزینه سوخت، موجب كاهش قابل توجه هزینه تعمیرات و نگهداری خودرو می ‏شود و از این لحاظ، شرایط متفاوتی با دیگر خودروهای هم رده خود دارد.

گروه صنعتی ایران خودرو با هدف افزایش كارایی این وانت بار، اقداماتی از قبیل جانمایی مخزن گاز در زیر كفی اتاق بار، طراحی اتاق بار با دیواره‏ های بلند و جدا بودن قسمت بار از اتاق سرنشینان را فراهم کرده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.