آخرین اخبار

تولید داستر جدید در پارس خودرو قطعی شد

بعد از امضای قرارداد بین دو شرکت ایران‌خودرو و پژو، بسیاری از اهالی صنعت خودرو منتظر امضای قرارداد بین رنو و سایپا هستند. این در حالی است که درست فضایی که قبل از امضای قرارداد بین پژو و ایران خودرو حکمفرما بود، آن فضا نیز در مورد قرارداد رنو و سایپا وجود دارد.

در مورد اینکه چه محصولاتی قرار است در قرارداد جدید رنو و سایپا در ایران تولید شود، پیمان کارگر مدیر عامل شرکت رنو پارس در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» می‌گوید: تنها محصولی که قطعی شده و می‌توان نام برد، داستر جدید است. به گفته کارگر داستر فعلی که در ایران وجود دارد، وارداتی است، ولی داستر جدید در ایران تولید می‌شود تا قیمت آن برای مصرف‌کننده اقتصادی باشد و تولید آن نیز مقرون به‌صرفه شود.

قائم مقام رنو در منطقه خاورمیانه با اشاره به اینکه کوئید نیز در برنامه رنو برای بازار ایران وجود دارد، اضافه کرد: کوئید نیز به بازار ایران خواهد آمد، اما مذاکرات آن همچنان در جریان است و هنوز به نتیجه قطعی دست پیدا نکرده‌ایم.
کارگر در مورد اینکه پارس‌خودرو در اختیار رنو قرار خواهد گرفت، گفت: در حال‌حاضر شرکت پارس‌خودرو در برنامه تولیدی رنو در ایران قرار دارد، از سوی دیگر ساندرو در پارس‌خودرو تولید می‌شود و با توجه به علاقه مشتریان به ساندرو، تولید این خودرو باید به چهار برابر برسد.

مدیر عامل رنو پارس در مورد شکل قرارداد با سایپا نیز بیان کرد: صحبتی که با سایپا داریم برنامه‌های جدید است و یک شرکت جوینت‌ونچر ایجاد می‌شود.

همچنین محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» در مورد جزئیات قرارداد رنو و سایپا با بیان اینکه مذاکرات همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: زمان لازم است مذاکرات به نتیجه برسد، چراکه مانند قرارداد ایران‌خودرو و پژو، در قرارداد رنو و سایپا نیز یک شرکت جوینت‌ونچر ایجاد خواهد شد، به همین خاطر جزئیات قرارداد باید به صورت کامل مشخص و بعد از آن قرارداد امضا شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت جدیدی که ایجاد می‌شود، سهامی خاص خواهد بود، ادامه داد: سهم هر دو طرف 50 درصد است و این نکته را باید متذکر شد که رنو در پارس‌خودرو دارای سهام نمی‌شود، بلکه رنو در جوینت‌ونچر دارای سهام 50 درصدی خواهد بود که این جوینت‌ونچر محصولات خود را  در پارس خودرو تولید خواهد کرد.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو» از مدت‌ها پیش موضوع خرید سهام پارس‌خودرو از سوی رنو در محافل خودرویی به گوش می‌رسد، اما مقامات دولتی همواره این موضوع را نفی می‌کنند، حال باید دید آیا تا پایان سال قرارداد رنو و سایپا نهایی می‌شود و در صورتی‌که که این اتفاق روی دهد،آیا سهام پارس‌خودرو به رنو واگذار خواهد شد؟

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *