آخرین اخبار

باید کیفیت خودروهای داخلی افزایش یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید کیفیت خودروهای داخلی در جهت جلب رضایت مشتری افزایش یابد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده روز گذشته در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران اظهار کرد: نباید حتی از 100 هزار خودرو، یک خودرو دارای ایراد باشد. بنابراین حتی اگر شده سقف تولید ساعت‌ها متوقف شود تا ایراد برطرف شده و خودروی معیوب تحویل مشتریان نشود.

وی با بیان این‌که صنعت خودروی ایران رتبه سوم اشتغال را دارد، خاطر نشان کرد: صنعت خودرو از نظر سطح فناوری نیز در سطح متوسط به بالا قرار دارد.

وی ادامه داد: حدود 10 درصد ارزش افزوده بخش صنعت مربوط به صنعت خودروی کشور است که این میزان باید افزایش یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تفاهم‌نامه اولیه با شرکت دایملربنز برای تولید موتورهای پیشرفته دیزلی، تولید خودروهای تجاری، خدمات پس از فروش و صادرات منعقد شده است.

وی با بیان این‌که امروز در حاشیه این همایش مذاکراتی با برخی شرکت‌های خارجی صورت خواهد گرفت که امیدواریم به نتیجه برسد، تصریح کرد: در حال حاضر مذاکراتی با چندین خودروساز خارجی در جریان است.

نعمت‌زاده ادامه داد: خودروهای تولید در کشور باید قابلیت رقابت‌پذیری داشته باشند و یکی از دلایل مشارکت با خودروسازان صاحب‌نام خارجی این است که از نام و توان آنها برای ورود به بازارهای خارجی استفاده کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به دنبال خودرویی هستیم که روزآمد بوده و با استاندارد‌های جهانی از نظر کیفی و آلایندگی مطابقت داشته باشد. باید تراز ارزی صنعت خودرو مثبت باشد و صادرات به خارج از کشور باعث ارزآوری این صنعت بشود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *