آخرین اخبار

چارچوب قرارداد جدید رنو و سایپا فردا نهایی می‌شود

معاون وزیر صنعت از احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات سایپا و رنو تا ۳ ماه آینده خبر داد و گفت: فردا چارچوب‌ این قرارداد نهایی خواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، محسن صالحی‌نیا در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مذاکرات سایپا و شرکت رنو آغاز شده است، اظهار داشت: ممکن است توافقات تا 3 ماه آینده با شرکت رنو به نتیجه برسد، البته در همایش فردای صنعت خودرو چارچوب‌های این قرارداد نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سایپا قرار است یکی از سایت‌های خود شامل سایپا کاشان یا پارس‌خودرو را در اختیار رنو برای همکاری‌های مشترک قرار دهد، افزود: مذاکرات فیات با ایران‌خودرو هنوز نهایی نشده و در حد مذاکره و گفت‌وگو است، البته خودروسازان از شرکت‌های کیا، هیوندای و فولکس واگن آماده همکاری با خودروسازان ایرانی هستند. همچنین اسکانیا قرار است با شرکت ماموت قراردادی را منعقد کند.

صالحی‌نیا در رابطه با حضور خودروسازان چینی در کشور گفت: در سال آینده حضور شرکت‌های خودروسازی از کشورهای مختلف در بازار ایران افزایش خواهد یافت و امروز با قاطعیت اعلام می‌کنم اگر چینی‌ها برنامه‌ای برای توسعه ساخت داخل نداشته باشند با توجه به میزان تعرفه واردات، دیگر خودروهای چینی مزیت قیمتی در بازار ایران نداشته و آنها سال آینده باید بازار ایران را ترک کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *