آخرین اخبار

فریب شرکتهای لیزینگ غیرمجاز و آگهی هایشان را نخورید

با توجه به افزایش خرید خودرو در آستانه سال نو، برخی فروشندگان با استفاده از عدم آگاهی خریداران اقدام به فروش خودروهایی می‌کنند که گاهی با آنچه می‌گویند، متفاوت است و باعث خسارت به خریداران و ایجاد بی‌اعتمادی در بازار می‌شوند. در همین رابطه علی‌ارسلان منصوری، رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی تهران در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» به ارائه توضیحاتی پرداخت.
به گزارش کارنت، به‌گفته نماینده اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی خودرو، خرید و فروش خودرو از طریق فروشندگان غیر‌مجاز خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای مردم به دنبال خواهد داشت.
وی  ادامه داد: چند سالی است تعدادی از فروشندگان خودرو، بدون‌مجوز و فاقد پروانه‌کسب مشغول فعالیت در این حوزه هستند و این مسئله باعث تخلفات فراوانی در خرید‌و‌فروش خودرو شده و خسارت‌های جبران‌ناپذیری به‌دنبال داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی تهران با تاکید بر این نکته که با فرارسیدن ایام پایانی سال، بازار خریدو‌فروش خودرو رونق گرفته است و مردم تمایل فراوانی برای خرید خودرو نشان می‌دهند، بیان کرد: در این میان تعدادی افراد سودجو با استفاده از این فرصت و درج آگهی‌های گوناگون در رسانه‌ها و فضای‌مجازی، زمینه را برای کلاه‌برداری از مردم فراهم می‌کنند و بدون عمل به تعهدات خود مشکلات زیادی در سطح جامعه پیش می‌آورند.
منصوری با اشاره  به این نکته که مردم باید توجه داشته باشند خرید از فروشندگان مجاز و مراکز قانونی موجب افزایش ضریب امنیت  معاملات خواهد شد، افزود: با پیگیری‌های اتحادیه صنف فروشندگان خودرو نسبت‌به تسهیل و فروش صدور مجوز برای واحدهای صنفی اقدام‌کرده‌اند و آن‌دسته از واحدهایی که تا امروز نسبت‌به  دریافت مجوز اقدام نکرده‌اند نیز باید هرچه سریع‌تر با مراجعه به اتحادیه اقدامات لازم را برای اخذ مجوز به‌عمل آورند تا دست افراد سودجو از بازار خودرو کوتاه و امنیت‌خاطر برای مردم فراهم شود. البته کلیه اشخاص حقوقی از قبیل شرکت‌های بازرگانی، لیزینگ‌ها و واردکنندگانی که زمینه فعالیت‌شان به‌نوعی در ارتباط با فروش خودروهای سواری است، از این قاعده مستثنی نیستند.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تصریح کرد: انتظار ما از عموم مردم شریف ایران این است که در زمان خریدوفروش خودرو با آگاهی و هوشیاری عمل کنند و با مراجعه به فروشندگان مجاز و دارای پروانه‌کسب زمینه سوءاستفاده افراد متخلف را به حداقل برسانند. منصوری ادامه داد: متاسفانه تعدد شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز و ارائه آگهی‌های فریبنده در رسانه‌های معتبر باعث شده است مردم فریب آنها را بخورند و سرمایه‌های خود را از دست دهند. در حالی‌که با اندکی صبوری و بررسی، مراکز معتبر می‌توانند با آسودگی خرید خود را انجام دهند. ضمن اینکه از رسانه‌ها توقع این است که پیش از درج آگهی اطمینان لازم را از معتبر بودن آگهی‌دهنده با دریافت پروانه فعالیت معتبر کسب و سپس به درج آن اقدام کنند. وی در پایان تاکید  کرد بازرسان اتحادیه فروشندگان خودرو وظیفه خود را در شناسایی و اعمال قانون درخصوص فروشندگان خودرو مختلف انجام خواهند داد. اما انتظار داریم فروشندگانی که مجوز لازم را ندارند، با مراجعه به اتحادیه روند قانونی کسب مجوز را انجام دهند تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد.

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *