آخرین اخبار

مدیران ارشد پژو – سیتروئن، رنو و سوزوکی هفته آینده مهمان تهران

سایتو کنجی، قائم‌مقام اجرایی شرکت سوزوکی ژاپن، ژان‌کریستوف کومارد، عضو هیات‌مدیره و معاون اجرایی خاورمیانه و آفریقای پژو- سیتروئن و برنارد کامبیرف قائم،‌مقام ارشد مدیرعامل و رئیس منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند رنوی فرانسه از جمله سخنرانان اصلی این همایش هستند.

روز گذشته نشست خبری سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با حضور امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساسان قربانی‌، دبیر همایش و علی‌محمد گودرزی، مدیرکل روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
بر اساس این گزارش، مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی در کشور نیست، ولی برای هر شرکت خارجی اولویت این است که از پتانسیل‌ها و زیر‌ساخت‌های موجود استفاده کند، اظهار کرد: این موضوع در حالی است که سرمایه‌گذاری مشترک ریسک کمتری دارد و عمدتا شرکت‌های خارجی تمایل دارند به سمت شرکت‌های چابک بروند.
امیرحسین قناتی با بیان اینکه شرکت فولکس‌واگن با 5 شرکت داخلی مذاکراتی را انجام داده است، ادامه داد: شرکت‌های بنز،ولوو، ایسوزو و مزدا از دیگر شرکت‌هایی هستند که با طرف‌های ایرانی مذاکره کردند.
وی محور اصلی این همایش را همکاری‌های بین‌المللی و رقابت‌پذیری عنوان کرد و افزود: این موضوع هم چالش‌برانگیز و هم برای داخل و خارج جذاب است.
قناتی افزود: در قالب این محور 15 پنل تخصصی پیش‌بینی شده است که تحقیق و توسعه و خدمات مهندسی، مدیریت زنجیره تامین، مدل‌های همکاری و سرمایه‌گذاری، ایمنی در صنعت خودرو و فرصت‌های همکاری درخصوص تامین مواد جدید از جمله آنهاست.
به گفته وی خدمات پس از فروش، فناوری‌های پیشرفته خودروهای تجاری، محیط‌زیست و مسئولیت‌های اجتماعی خودروسازان، اقتصاد صنعت خودرو، روش‌های تامین مالی، قیمت‌گذاری از دید بنگاه، آموزش و تربیت نیروی انسانی از دیگر پنل‌های این کنفرانس خواهد بود.
وی تاکید کرد: در این پنل‌ها نحوه همکاری در چارچوب خطوطی مشخص شده از سوی دولت است و باید هر مذاکره، صحبت و سرمایه‌گذاری علاوه بر آنکه در این قالب و به‌روز باشد، جنبه صادراتی هم داشته باشد و از حداکثر توان داخلی و زنجیره تامین داخلی استفاده کند.
در ادامه نشست دبیرکل همایش از اهدای جایزه طراحان برگزیده خبر داد و گفت: ‌جایزه طراحی صنعتی از سوی ایران خودرو و سایپا طراحی شده بود و در این کنفرانس جایزه برگزیدگان اهدا می‌شود.
ساسان قربانی تصریح کرد: تعداد مهمانان خارجی بیشتر از 500 نفر خواهد بود و در طول برگزاری این دو رویداد موافقتنامه‌ها و قراردادهایی امضا می‌شود.
وی از انجام توافق قطعی بین انجمن‌های ایرانی و 4 انجمن معتبر دنیا خبر داد و گفت:‌ این همکاری بین شرکت‌های قطعه‌سازی با هدف صادرات صورت می‌گیرد.
قربانی اضافه کرد: توافق نامه همکاری بین دو نهاد صنفی یکی از کشور ترکیه است و ادامه توافق با انجمن فرانسه،‌ توافق‌نامه با  هندوستان، انجمن قطعه‌سازان انگلیس و چند مورد هیات‌هایی که ابراز تمایل کردند  در طول برگزاری نمایشگاه و کنفرانس مذاکراتی داشته باشند.
به گفته وی مفاد توافقنامه برمی‌گردد به اینکه آن کشورها بسترسازی کنند برای مشارکت‌هایی که امکان‌پذیر است و بسترسازی از طرف انجمن متبوع آن کشور در کشور ما صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: در زمان برگزاری نمایشگاه، شرکت رنو با قطعه‌سازان ایرانی جلساتی را برای برنامه‌ریزی توسعه محصولاتش خواهد داشت.
به گفته قربانی برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه به دلیل گستردگی و تعداد سخنرانان و افراد حاضر به مشارکت و شرکت‌ها و شرکای بین‌المللی آنها منحصر به‌فرد است و اکثر برندهای معتبر جهانی در زمینه قطعه‌سازی و خودروسازی استقبال چشمگیری داشته‌اند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ژنو گفت: این نمایشگاه یکی از 3 نمایشگاه بزرگ دنیاست و با وجود این تلاقی، استقبال از این کنفرانس، موفقیت‌آمیز بوده است به‌طوری که 16 شرکت خودروساز خارجی در این نمایشگاه شرکت کردند.
همچنین علی‌محمد گودرزی، مدیرکل روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست خبری گفت: این کنفرانس با حضور 311 شرکت‌کننده خارجی و 1285 شرکت‌کننده داخلی 10 تا 11 اسفند ماه جاری در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.
به گفته وی اکثر بزرگان  صنعت خودرو و صاحب برند جهانی در این کنفرانس، سخنرانی دارند و ویژه‌نامه‌هایی به دو زبان انگلیسی و فارسی منتشر خواهد شد.
وی افزود: همایش در 4 جلسه عمومی و 13 پانل تخصصی و سخنرانی 75 سخنران برگزار می‌شود و شرکت‌های خارجی از کشورهای اتریش، بلژیک، چین، چک‌واسلواکی، دانمارک، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، ژاپن، کویت، هلند، عمان، ‌پاکستان، کره‌جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، امارت‌متحده عربی و انگلستان حضور خواهند داشت.
گودرزی تصریح کرد: از سفرا و وابسته‌های بازرگانی سفارت‌های بسیاری از کشورها برای شرکت در این کنفرانس دعوت شده است و آنها حضور خواهند داشت که تاکنون حضور و سخنرانی یک وزیر خارجی قطعی شده است.
وی همچنین با اشاره به اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنعت خودروی ایران گفت: فضای اختصاص‌یافته به این نمایشگاه 18 هزار مترمربع فضای سرپوشیده و 10 هزار مترمربع فضای رو باز است. این در حالی است که 11 شرکت در زمینه مواداولیه، 183 شرکت قطعه سازی، 12 شرکت خودروساز، 35 شرکت ماشین‌آلات، 23 واحد مهندسی و تحقیقاتی و دانش‌بنیان، 11 مرکز تست و آزمون، 8 واحد آموزشی، 5 شرکت لیزینگ و فروش، 12 نشریه، 7 شرکت خدمات پس از فروش، 6 شرکت فرهنگی و هنری، 10 NGO  تخصصی داخلی، 2 NGO  تخصصی خارجی، و 24 سرمایه‌گذار و ( J.V)  حضور دارند.
گودرزی با تشریح برنامه‌های جانبی این نمایشگاه اضافه کرد: نمایشگاه خودروهای کلاسیک، تست‌درایو، آزمون جاده‌ای، کارتینگ، برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های جذاب فرهنگی و برگزاری رالی از تهران به مقصد انزلی و برعکس از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه خواهد بود.
بر اساس این گزارش، سایتو کنجی، قائم‌مقام اجرایی شرکت سوزوکی ژاپن، ژان‌کریستوف کومارد، عضو هیات‌مدیره و معاون اجرایی خاورمیانه و آفریقای پژو- سیتروئن و برنارد کامبیرف قائم،‌مقام ارشد مدیرعامل و رئیس منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند رنوی فرانسه از جمله سخنرانان اصلی این همایش هستند.

روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *